Bayram: Dışlandım

Uyuşturucu ticareti suçundan gözaltına alındığı Emniyet binasından silahlı baskınla kaçırılan eski Van Milletvekili Mustafa Bayram'ın oğlu Hamit Bayram, mahkemedeki ifadesinde, "Ailem beni dışladı" dedi.

MALATYA - Uyuşturucu ticareti suçundan gözaltına alındığı Emniyet binasından silahlı baskınla kaçırılan eski Van Milletvekili Mustafa Bayram'ın oğlu Hamit Bayram, mahkemedeki ifadesinde, "Ailem beni dışladı" dedi.
Kaçırılmasının ardından Ankara'da yakalanan Hamit Bayram, dün Malatya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk duruşmasına çıktı.
Ali Karakuş, Van'da tutuklu şoförü Hüsnü Özbuz ve gıyabi tutuklu Şevket Yetiş'e birlikte 'teşekkül oluşturarak uyuşturucu kaçakçılığı yapmak' suçlamasıyla 30 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Hamit Bayram, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini söyledi.
Bayram, Şevket Yetiş'le İstanbul'da olduğu dönemde bir arkadaşının aracılığıyla tanıştıklarını anlatırken, "Sadece bir kez görüştük. Bunun dışında görüşmemiz olmadı. Ben eroin kullanıyorum. Ailem bu nedenle beni dışladı. Aileme kendimi kanıtlamak için ticaret yapmak istiyordum. Bunun için hayvan ticareti yapmayı denedim" diye konuştu.