Bayram İran'da mı?

Hamit Bayram'ın babası eski milletvekili Mustafa Bayram'ın sanıkları yönlendirdiği ve suça azmettirdiği gerekçesiyle tutuklanmasına, dün avukatları itiraz etti, kefaletle serbest bırakılmasını istedi.

VAN - Hamit Bayram'ın babası eski milletvekili Mustafa Bayram'ın sanıkları yönlendirdiği ve suça azmettirdiği gerekçesiyle tutuklanmasına, dün avukatları itiraz etti, kefaletle serbest bırakılmasını istedi. Avukat Ayhan Çabuk dilekçeyi verdikten sonra yaptığı açıklamada, Van Valisi Hikmet Tan'ın Mustafa Bayram hakkında söylediklerini eleştirdi ve Vali Tan'ı yargıyı etki altına almaya çalışmakla suçladı.
Hamit Bayram'a ait olduğu öne sürülen 48 kilo eroine dün de ulaşılamadı. Bayram'ın, şoförü Hüsnü Özbuz ile kırsal kesimden İran'a kaçtığı ileri sürüldü. İçişleri Bakanlığı'nca görevlendirilen iki başmüfettiş ise dün Van Emniyet Müdürlüğü'ne giderek yetkililerden bilgi aldı.
CHP'den soru önergesi
Bu arada CHP'li Mehmet Kesimoğlu, dün TBMM Başkanlığına verdiği önergede, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya "AB'den tarih almaya çalıştığımız bu günlerde koyboy filmlerindeki sahneleri aratacak biçimde karakoldan adam kaçırılmasının ülkemizin itibarını zedelediğini, vatandaşların devlete olan güvenini sarttığını düşünüyor musunuz?" diye sordu.
(dha, Radikal)