Bayram notları...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, mesajında "Gösterdiği performansla ülkemizde değişim ve dönüşümün odağı haline gelen Meclisimiz, huzur ortamının sağlanmasına da en büyük katkıyı sağlamaktadır.

Arınç'tan birlik çağrısı
TBMM Başkanı Bülent Arınç, mesajında "Gösterdiği performansla ülkemizde değişim ve dönüşümün odağı haline gelen Meclisimiz, huzur ortamının sağlanmasına da en büyük katkıyı sağlamaktadır. Ancak huzur ve barışı bozmaya çalışan çevreler, ülkemizde çatışma ve gerilim ortamı oluşturmak için gayret sarf etmektedir. Bu olaylara karşı vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya, birlik içinde hareket etmeye çağırıyorum" dedi.
1. Meclis önünde tören var
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanacak. Ankara'daki törenlerde geçen yıllardan farklı olarak 19 Mayıs Stadyumu'nda tören yapılmayacak. Bunun yerine kutlamalar Ulus'taki 1.Meclis önünde düzenlenecek. İstanbul'daki gösteriler ise Ali Sami Yen Stadyumu'nda yapılacak.
Beyoğlu'nda bayraklı yürüyüş
Türkiye'nin pek çok köşesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında dün de etkinlikler düzenlendi (üstte). Beyoğlu Belediyesi de İstiklal Caddesi'nde 'Sevgi Yürüyüşü' gerçekleştirdi. Yürüyüşe, Beyoğlu'ndaki 27 ilköğretim okulundan bine yakın öğrenci katıldı. Türk bayrakları taşıyan öğrencilere Gönül Yazar ile Murat Evgin de eşlik etti. Öğrenciler daha sonra Tatilya'ya gitti.
Dolmakalem müdürü gelsin!
Ankara'da Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin, Milli Egemenlik Haftası çerçevesinde, görevini Yahya Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi Munise Gençay'a bıraktı. Gençay ise Özel Kalem Müdürü Lütfü Tunca'yı çağırmak isterken, heyecandan "Dolmakalem müdürü gelsin" diye seslendi! Küçük başkan, "Park ve bahçelerin temizliğine dikkat edilsin, kütüphane açılsın. Başarılı öğrenciler yaz kampına gönderilsin" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/8475288475280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.