Bayram yağışlı ve soğuk geçecek
Kurban Bayramı boyunca hava yağışlı geçecek, sıcaklıklar 4 ila 6 derece düşecek.

Bayramda hava kötü

Kurban Bayramı boyunca yurt genelinde hava soğuk ve yağışlı. Tahmini gündüz sıcaklıkları şöyle: Karadeniz kıyısı ve Marmara 4-7, Ege 5-9, Akdeniz 12-15, İç Anadolu 0-2, Doğu Anadolu -4 - -6.

İSTANBUL - Kurban Bayramı boyunca yurt genelinde soğuk ve yağışlı hava görülecek. Hava sıcaklığıysa dört ila altı derece düşücek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye'nin bayram süresince Karadeniz üzerinden gelen yüksek basınç sistemiyle soğuk havanın etkisinde kalacağını açıkladı. Meteoroloji'nin tahminine göre, hava sıcaklığı yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde dört ila altı dereceyle hissedilir şekilde azalacak.
Yurdun kuzey kesimleri bugün çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, ile Karadeniz kıyıları yağmurlu, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu kar yağışlı, diğer yerler parçalı bulutlu geçecek.
Arife günü: Karadeniz kıyılarında yağmur beklenirken, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu kar yağışlı, öteki yerler parçalı bulutlu. Yurdun iç ve batı kesimlerinde sabah saatlerinde yoğun sis ve buzlanma görülecek.
Birinci gün: Karadeniz kıyıları yağmurlu, doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile doğu Anadolu'nun doğusu kar yağışlı, güney, iç ve batı bölgelerimiz çok bulutlu ve sisli geçecek.
İkinci ve üçüncü gün: Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları yağmurlu, doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu kar yağışlı, Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimleri sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sisli geçecek. İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma görülecek.
Dördüncü gün: Yurtta yağış beklenmiyor. Yurdun kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu, Marmara ile iç ve doğu bölgeler sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sisli geçecek. İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah kuvvetli buzlanma görülecek.
Kurban Bayramı süresince bölgelerde görülecek tahmini gündüz sıcaklıklarıysa şöyle olacak:
Karadeniz kıyılarıyla Marmara'da 4-7 derece, Ege'de 5-9 derece, Akdeniz kıyılarında 12-15, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Akdeniz'in iç kesimlerinde 0-2 derece, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sıfırın altında 4-6, Güneydoğu'yla Doğu Anadolu'nun batısında 5-7 derece.