Bayram yağışsız ama soğuk geçecek

Bayramda Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu dışında yağış beklenmiyor. Hava sıcaklığı, yarın kuzeybatıda, hafta sonu kuzey ve iç bölgelerde biraz azalacak.

Bayramda Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu dışında yağış beklenmiyor. Hava sıcaklığı, yarın kuzeybatı bölgelerde, hafta sonu kuzey ve iç bölgelerde biraz azalacak.
Meteorolojiden alınan bilgiye göre, bugün akşama kadar Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile özellikle akşam saatlerinden sonra İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’in batısı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı bulutlu geçecek. Hava sıcaklığı tüm yurtta artacak.
Yetkililer, Türkiye’nin batısında görülecek lodos fırtınasının, özellikle Marmara’nın güneyinde soba zehirlenmelerine neden olabileceği uyarısında bulundu. Ayrıca, sıcaklık artışıyla birlikte kar erimeleri görüleceğinden su baskınları yaşanabileceği belirtildi. Gün gün hava durumu şöyle:
* CUMA: Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz yağmur alırken, gece Bolu ve Eskişehir çevresinde kar yağışı görülecek. Diğer bölgeler parçalı bulutlu.
* CUMARTESİ: Malatya-Elazığ çevresi ile Bolu ve Eskişehir çevresinde kar görülürken, Batı Karadeniz’in kıyısı, Orta Karadeniz, Batı Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur görülecek. Poyraz özellikle Batı Karadeniz ve Marmara’da şiddetli esecek.
* PAZAR: Bayramın 1. günü kar ve yağmur doğuya doğru kayıyor. Yağmur Doğu Karadeniz kıyısı, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da etkili olurken, kar yağışı Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde etkili olacak. Marmara, Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz parçalı bulutlu bir gün geçirecek.
* Bayramın 2. 3. ve 4. günleri: Yağışlar Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda devam edecek. Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.