Bayramda barışmaya gelen damadını öldürdü

Bayramda barışmak için eşinin ailesini ziyarete giden 30 yaşındaki Osman Çağlı, kayınpederi tarafından sokak ortasında vurularak öldürüldü.

GAZİANTEP - Bayramda barışmak için eşinin ailesini ziyarete giden 30 yaşındaki Osman Çağlı, kayınpederi tarafından sokak ortasında vurularak öldürüldü.
Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde oturan 66 yaşındaki Süleyman Özkan'ın kızı 23 yaşındaki Gülay Özkan, iki yıl önce ailesinin karşı çıkmasına rağmen anlaşarak Osman Çağlı ile Gaziantep'e kaçtı. Çift, düğün yaptı ancak nikâh kıymadı. Kızının kaçmasını ve nikâhsız yaşamasını hazmedemeyen Süleyman Özkan da iddiaya göre, çevresindekilerin sözlerinden bunalıp, evini Gaziantep'e taşıdı. Osman Çağlı, önceki gün bayramda barışmak için eşi Gülay ve bir yaşındaki çocukları ile kayınpederi Süleyman Özkan'ın 75. Yıl Mahallesi'ndeki evine gitti.
Özkan, bir süre kızı ve damadıyla tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine 30 yaşındaki Çağlı dışarı çıkarken, eşi ve çocuğu evde kaldı. Kızı ve torununu evin bir odasına gönderen Özkan, ruhsatsız tabancasını alarak dışarıya çıkan damadını kovaladı. Sokak ortasında iki el ateş ettiği damadını yaralayan Özkan, olay yerine gelen 112 sağlık ekiplerine, "Onu ben vurdum, kaçmıyorum, buradayım. Namusumu temizledim" dedi. Ağır yaralanan Çağlı, kaldırıldığı Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Tutuklanan Özkan, "Sokağa çıkamaz olmuştum. O adam kızımı kaçırdı. Namusumu temizledim" dedi.