Bayramda pompalı dehşet

Bayramda pompalı dehşet
Bayramda pompalı dehşet
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, boşanma davaları süren ayrı yaşadığı eşi 37 yaşındaki Sergül İşli'nin evini pompalı tüfekle basan 47 yaşındaki Turan İşli, oğlu 17 yaşındaki Nazmi İşli'yi öldürdü, kızı 16 yaşındaki Ebru İşli ile kendisine engel olmak isteyen komşuları 29 yaşındaki Naci Özgün'ü yaraladı. Jandarma, kaçan Turan İşli'nin yakalanması için çalışma başlattı.

'Yaralama' ve 'tehdit' suçlarından yattığı cezaevinden 8 ay önce çıkan Turan İşli, bugün saat 16.00 sıralarında, bir yıl önce kendisine boşanma davası açan ayrı yaşadığı eşi Sergül İşli’nin Turgutreis Beldesi Mehmet Hilmi Caddesi’ndeki evine geldi. Anneleriyle kalan çocuklarının bayramda elini öpmeye gelmemelerine kızan Turan İşli, önce bağırmaya başladı, ardından elindeki pompalı tüfekle kapıya ateş etti. Bu sırada babasını sesini duyarak kapıya gelen kızı Ebru İşli, karnı ve kalçasından vurulup yaraladı. Kilidi parçalanan kapının açılması üzerine içeri giren Turan İşli, oğlu Nazmi İşli’yi sürükleyerek 100 metre ilerdeki tarlaya götürdü. Burada baba- oğul arasında boğuşma yaşandı. Boğuşma sırasında tüfeğini ateşleyen Turan İşli, oğlunu göğsünden vurup öldürdü, kendisine engel olmak isteyen eşinin evinin alt katındaki çamaşırhanede çalışan Naci Özgün’ü de elinden yaraladı. Turan İşli, ardında kaçtı.

Olaydan 10 dakika sonra eve gelen Sergül İşli çocuklarını kanlar içinde görünce sinir krizi geçirdi. Silah sesini duyan çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen 112 Acil Servis ambulansı ile Bodrum Devlet Hasatenesi’ne kaldırılan Ebru İşli ve Naci Özgün tedavi altına alındı. Yaralılardan Özgün’ün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

'DEVLET KORUYAMADI'

Gözyaşına boğulan Sergül İşli’yi çalıştığı evinin altındaki çamaşırhanenin sahibi Duygu Bilgin ve komşuları sakinleştirmeye çalıştı.

Jandarmanın ifadesine başvurduğu Sergül İşli, boşanma davaları süren eşinin bayramda çocuklarını yanında görmek istediğini belirterek, "Bayramdan önce 'Gelsinler, elimi öpsünler, affedeyim' dedi. Ancak, çocuklarım babalarını görmek istemedi. İki hafta önce de çocuklarımın yazın çalışıp kazandıkları parayı, yolda döverek zorla elllerinden almıştı. Beni de 'Seni başkasına yar etmem, öldürürüm' diye tehdit ediyordu. Defalarca, kendisini hakkında şikayetçi olmuştum" dedi.

Duygu Bilgin de yanında çalışan Sergül İşli ile çocuklarının pırıl pırıl insanlar olduğunu belirterek, "Anne çok çalışkandı, baba ise hiçbir yapıyordu, alkolikti. Çocuklarının, eşinin kazandığı paraları ellerinden alıyordu. Çocuklarını ve eşini de dövüyordu. Sergül jandarmaya 4-5 kez şiddet ve ölüm tehdidi aldığı için suç duyurusunda bulundu. Bunun adına 'Devlet bir kez daha koruyamadı' demek doğru olur. Çocuklar, böyle bir babanın kurbanı oldu" diye konuştu.

Jandarma, olayın ardından kaçan Turan İşli’nin yakalanması için çalışma başlattı.


  ETİKETLER:

  şiddet

  ,

  haber

  ,

  Bodrum

  ,

  Bugün

  ,

  suç

  ,

  jandarma

  ,

  ,

  silah