Bayramda trafiği ve kazalar TEM'i tıkadı

TEM Karayolu'nun Gebze-İzmit arasında maddi hasarlı kazalar nedeniyle trafik sık sık durmaya başladı. Gebze Eskihisar'daki feribot iskelesinde de zaman zaman yığılmalar oluyorYarın başlayacak Ramazan Bayramı nedeniyle kara ve denizyollarında dün akşam saatlerinde başlayan ve gece yarısına kadar süren hareketlilik bugün öğlenden sonra da devam etti. TEM Karayolu'nun Gebze-İzmit arasında maddi hasarlı kazalar nedeniyle trafik sık sık durmaya başladı. Gebze Eskihisar'daki feribot iskelesinde de zaman zaman yığılmalar oluyor. Buna rağmen tatilin 4 günle sınırlı kalması nedeniyle kara ve denizyollarındaki hareketliliğin geçtiğimiz yılki bayramlara oranla daha az olduğu gözleniyor.

13 FERİBOT ÇALIŞIYOR
İstanbul'dan Bursa ve izmir istikametine gidecek olanların tercih ettiği Gebze Eskihisar ile Yalova Topçular arasında sefer yapan feribotların sayısı dün akşamdan itibaren 7'den 13'e çıkarıldı. Her iki yönden karşılıklı sefer yapılması ve bekleme olmaması iskele meydanlarındaki aşırı yığılmaları önledi.
İDO, Eskihisar ve Topçular arasında feribot sayısının arttırılmasının yanı sıra diğer tüm hatlara da ek deniz otobüsü ve hızlı feribot seferi koydu.
Dün geceden itibaren Pendik-Yalova, Bursa -Yenikapı, Yenikapı-Yalova, Bostancı-Yenikapı-Armutlu arasında deniz otobüsü seferlerine ek seferler konuldu. İDO ayrıca Yenikapı-Yalova arasında da normal seferlere ilave olarak karşılıklı ek hızlı feribot seferi koydu. bayramın son gününe kadar devam edecek.
İDO Eskihisar Feribot İstkelesi Başmühendisi Hakan Zurnacı, daha önce Eskihisar-Topçular arasında 20 dakikada bir karşyılıklı sefer yapılırken bugün zaman zaman bu süresinin 10 dakikaya düştüğünü, ayrıca iskele maydanı ve giriş çıkış noktalarının yeniden düzenlenmesi, rıhtım sayılarının arttırılmasının da yığılmaları önlediğini anlattı.

MADDİ HASARLI KAZALAR
İstanbul-izmit arasında TEM Karayolu'nda da dün akşam saatlerinde başlayan yoğunluk gece yarısına doğru azaldı. Ancak bugün saat 14.00'den itibaren hareketlilik yeniden başladı. Özellikle Gebze-İEsmit arasında Dilyovası bölgesinde trafik maddi hasarlı kazalar nedeniyle sık sık duruyor.
Karayolları ve Kocaeli Bölge Trafik yetkilileri, Bursa istikametine gidecek olan araç sürücülerinin Gebze Eskihisar feribotunu etmelerini isterken, burada sıra beklemek istemeyenlerin ise TEM'den devam edip izmit Batı turnikelerinden çıkarak Gölcük Yolu'na girmelerini istiyor.