Bayramda trafik eziyeti

Tatilin kısa olması nedeniyle şehir dışına çıkmayı tercih etmeyenler dün özel araçlarıyla yola çıkınca, İstanbul trafiği altüst oldu. Özellikle köprü geçişlerinde yoğunluk yaşanırken, sürücüler kilitlenen bazı noktalarda saatlerce beklemek zorunda kaldı.

İSTANBUL - Tatilin kısa olması nedeniyle şehir dışına çıkmayı tercih etmeyenler dün özel araçlarıyla yola çıkınca, İstanbul trafiği altüst oldu. Özellikle köprü geçişlerinde yoğunluk yaşanırken, sürücüler kilitlenen bazı noktalarda saatlerce beklemek zorunda kaldı.
Kentte önceki sabah her iki köprüde de geliş-gidiş yönünde başlayan yoğunluk akşam saatlerinde daha da arttı. Köprülerin gidiş ve geliş istikametindeki ana arterler ve TEM kilitlendi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Rafet Bozdoğan, trafikte yaşanan sıkıntıya üç günlük tatilin neden olduğunu belirterek şöyle konuştu:
"Bayram tatili geçen yıllarda beş, altı hatta dokuz gün olurdu ve İstanbulluların yaklaşık yüzde 40'ı kent dışına çıkardı. Bu bayram tatil kısa olduğundan insanlar kent dışına çıkmadı. Sıkışıklığının en önemli nedeni bu."
Direksiyon başında bunalan sürücüler turnikelerin yetersizliğinden yakınırken, yetkililer trafik yoğunluğunda her geçen gün çok sayıda motorlu taşıtın trafiğe katılmasının etkili olduğunu ifade etti.