Bayramda yağış geliyor

Bayram arifesinde hava açık, ancak bayramın birinci günü soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. İkinci günden itibaren sıcaklıklar, 8-10 derece düşecek.

ANKARA - Arife günü yurtta yağış yok ancak Türkiye, bayramın birinci günü Orta Akdeniz'den gelen yağışlı havanın etkisine girecek. Sıcaklıklar da bayramın ikinci gününden itibaren 8-10 derece azalacak. Meteoroloji'ye göre bayramda hava şöyle geçecek:
Bayramın birinci günü (14 Kasım Pazar): Batı bölgeleri parçalı çok bulutlu; Marmara, Ege, Batı Akdeniz bölgeleri ile akşam saatlerinden itibaren İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'de sağanak.
Bayramın ikinci günü (15 Kasım Pazartesi): Bütün bölgeler bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu dışında tüm yurt yağışlı. Batı bölgelerde esen lodos şiddetini azaltacak.
Bayramın üçüncü günü (16 Kasım Salı): Trakya bölgesi dışında tüm yurtta sağanak bekleniyor. Rüzgâr kuzeybatı kesimlerde kuvvetli esecek.
Meteoroloji, bayram tatilinde İstanbulluları da etkili sağanak fırtına ve ani sıcaklık değişikliklerine karşı uyardı. Bayram boyunca İstanbul'da sağnak yağmur yağacak. Hava sıcaklıkları 8-9 dereceye kadar düşecek. Yıldız ve poyrazdan sert rüzgârlar esecek.