Bayramda yaz denizi

Bayramda yaz denizi
Bayramda yaz denizi

Dokuz günlük bayram tatili başlamadan Bodrum şenlendi. Soğuk ve fırtınanın ardından açan güneşle birlikte yerli ve yabancı turistler plajlara koştu.

Bayram tatili yarından itibaren başlarken hava sıcaklığı güneyde 28-29, batıda 25-26 derece. Deniz suyu yaz günlerini aratmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, Kurban Bayramı tatilinde, Türkiye ’de sıcaklıklarının genelde mevsim normallerinde ve normallerin üzerinde seyredeceğini, havanın da açık ve güneşli olacağını söyledi.
Dokuz günlük bayram tatili yarından itibaren başlarken, özellikle deniz kıyısına gideceklere iyi haber var. Güneş’in verdiği bilgiye göre bayram tatili boyunca hava sıcaklığı güney kesimlerde 28-29 derece, batı bölgelerde de 25-26 derece olacak.
Yarın bütün yurtta hava açık ve az bulutlu, sıcaklıklar ise mevsim normallerinin üzerinde. Sıcaklık İstanbul ’da 22, Ankara ’da 25 ve Antalya’da 29 derece olarak bekleniyor. İsmail Güneş, “Pazar ve pazartesi günü ise hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyredecek. Doğu Karadeniz’in kıyıları ile Bitlis, Van ve Hakkâri civarında zaman zaman yağış geçişleri olacak” dedi.
Yurdun diğer kesimlerinde havanın açık ve az bulutlu olacağını anlatan Güneş bayram günleriyle ilgili de şu bilgileri verdi: “Bayramın birinci ve ikinci günü bütün yurtta hava açık ve az bulutlu. Üçüncü ve dördüncü gününde batıdan yeni bir hava kütlesi geliyor. Bu hava kütlesi ile de özellikle kıyı kesimleri parçalı bulutlu olacak, zaman zaman da yağış geçişleri bekliyoruz.”
Denizlerin geç soğuması nedeniyle deniz suyu sıcaklığının yaz gibi olacağını dile getiren Güneş, deniz suyu sıcaklığının güney kesimlerde 25-26 derece, batı kesimlerde ise 21-22 derece olacağını söyledi.