Bayramlar baskının hesabını veriyor

Eski Van Milletvekili Mustafa Bayram'ın, uyuşturucu kaçakçılığından gözaltındaki oğlu Hamit Bayram'ın polisten kaçırılması davasına başlandı. 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Hecer ve Mecit Bayram, Necdet Coşkun, Mehmet Demirel, Kaya Ece, Reşit Unak, Fırat Acar, Recep Delen ve Suphi Durmaz katıldı.

VAN - Eski Van Milletvekili Mustafa Bayram'ın, uyuşturucu kaçakçılığından gözaltındaki oğlu Hamit Bayram'ın polisten kaçırılması davasına başlandı. 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Hecer ve Mecit Bayram, Necdet Coşkun, Mehmet Demirel, Kaya Ece, Reşit Unak, Fırat Acar, Recep Delen ve Suphi Durmaz katıldı.
Kaçak Mustafa ve İmdat Bayram'la birlikte 11 sanık, 'uyuşturucu ticareti için teşekkül oluşturmak, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve silahlı isyan' suçlarından 36 yıl hapis istemiyle yargılanıyor. Sabahki ilk celseye alınmayan gazeteciler, öğleden sonraki celseye alındı.
Sanıkların avukatı Serbülent Özavcı, duruşma öncesi yaptığı açıklamada, hem 'silahlı isyan' suçunun dayanağı olmadığını, hem de Hecer Bayram'ın olaylarla ilgisi olduğuna dair somut delil bulunamadığını ileri sürdü.
Baskınla kaçırılan Hamit Bayram ve şoförü Hüsnü Özbuz, bu davanın sanıkları arasında değil. Aranan Hamit Bayram ile tutuklu Özbuz hakkında 'uyuşturucu kaçakçılığı yapmak'tan açılan dava 30 Eylül'de başlayacak.
Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er, Hamit Bayram ve babası Mustafa Bayram'ın, Türkiye'nin yanı sıra İnterpol'e üye 181 ülkede aranmaya başlandığını açıkladı.