Bayrampaşa 'cep'hanelik gibi

Bayrampaşa Cezaevi'ndeki aramalarda, 77 cep telefonu, 35 telsiz telefon, 69 sim kart ile dokuz tabanca ele geçirildi.

Bayrampaşa Cezaevi'nde yapılan aramalarda, 77 cep telefonu, 35 telsiz telefon, 69 sim kart ile dokuz tabanca ele geçirildi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Ferzan Çitici, cezaevindeki aramalarda ele geçirilen silah, cep telefonu ve diğer yasak malzemeleri basın mensuplarına gösterdi. Başsavcı Çitici, cezaevi'nin 'B' ve 'D' blok nizamiyesinde yaptığı açıklamada, cezaevinin fiziki şartlarına ilişkin bilgi verdi.
Çitici, cezaevinden sorumlu Başsavcı Yardımcısı Yılmaz Kuyumcu ile Cezaevi Koruma Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Doğru ve cezaevi personelinin de hazır bulunduğu açıklamada, tutukluların, içeriye yiyecek maddesi sokulmamasına ilişkin 6 Eylül Perşembe günü başlattıkları eylemin ardından yapılan aramaları anlattı.
Açıklamanın ardından, aramalarda ele geçirilen 9 adet tabanca ile bu silahlara ait 11 adet şarjör, 9 milimetre çapında 141 adet fişek, 1 adet boş mermi kovanı, 13 adet mermi çekirdeği, 7.65 milimetre çapında¶
37 adet fişek, 77 adet cep telefonu, 35 adet telsiz telefon, bu telefonlara ait 94 adet batarya, 69 adet sim kart, 42 adet şarj aleti, 148 adet delici ve dürtücü alet, 1 kilo 486 gram esrar, 315 gram eroin, 7 deste oyun kağıdı, 10 adet teyp kasedi, 4 adet telefon entegresi, 1 adet pense, 65 gram cıvarında afyon sakızı, 5 adet bıçak, 1 adet ustura ve cep telefonuyla silah ve benzeri maddelerin saklanabilmesi için gizli bölmeler oluşturulan 2 adet mini buzdolabı
gazetecilere gösterildi.