Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde doktora darp

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde doktora darp
Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde doktora darp
Sünnet olan oğlunun servise geç alındığını iddia eden baba doktoru darp etti

İSTANBUL - Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde doktora sünnet olan oğlunun servise geç alındığını iddiasıyla görevli hemşireye bağırarak küfreden Serkan Gündoğdu, kendisini uyaran doktoru darp etti.

Öğle saatlerinde ameliyattan çıkan Gündoğdu'nun oğlu servise götürülmek üzere asansöre bindirilmek istendi. Gündoğdu, asansör dolu olduğu için ilk anda oğlunun asansöre bindirilememesi üzerine görevli hemşireye geç geldiği iddiasıyla bağırdı ve küfretti.

Olay yerinde bulunan hastanenin genel cerrahi uzmanı Korkut Belli, Gündoğdu'yu “Hastanedesiniz, hastalar var, lütfen bağırmayın” şeklinde uyardı.

‘SİZİ NİYE DÖVDÜKLERİ BELLİ’

Bunun üzerine Serkan Gündoğdu, Belli'ye “sizi niye dövdükleri belli” diyerek saldırmaya başladı. Bu esnada yakında bulunan Gündoğdu'nun dedesi ali Gündoğdu da doktora saldırdı.

Doktoru yere düşüren saldırganlar burada da doktora vurmaya devam etti. Görgü tanıkları Gündoğdu'nun bazı akrabalarının da dktor Belli'yi dövdüğünü iddia etti.

Olaydan sonra göaltına alınan baba Gündoğdu, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Hastanede tedavisi devam eden çocuğun ise bugün taburcu olacağı öğrenildi.

ÇALIŞANLAR İŞ BIRAKTI

Olayın duyulması üzerine hastane çalışanları iş bırakma kararı aldı. Acil servis dışında bütün servislerde iş bırakma eylemi devam ediyor.(aa)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  sünnet

  ,

  Bugün

  ,

  İddia

  ,

  Asansör

  ,

  ,

  dolu

  http://www.radikal.com.tr/111942011194204

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  suçlu - PAN-ZEHİR

  zaten tüm suç sağlık çalışanlarının; biz millet olarak birini dövmeye ya da birine sövmeye meyilli değiliz.tüm suç bu doktorların.....

  Tepki Saglik Bakanligina.. - Tinaztepe

  Vatnadasin cildirmasinin sebebi saglik calisanlari.Gizli bir sozlesme yapmis gibi, vatandasi cileden cikarmak icin her seyi yapiyorlar,bu tepkileri Saglik Bakanligina aslinda ama yontemleri vatandas uzerinden..Daha cok dayak yerler..AKP'nin en cok takdir ettigim politikasi bu.

  haberde anlatıldığı gibi olmuyor... - bırıncı

  bizim gazete böyle olaylarda hep toplumsal olarak üst katmanda bulunan insanların tarafını tutar. hastanelerde olan olaylar elbette haberlerde anlatıldığı gibi olmuyor. sağlık personeli, oraya gelen insanları çileden çıkaracak davranışlar sergiliyorlar. yoksa haberlerde yazıldığı gibi "lütfen, sabırlı olun, sakin olun" tarzı sözler söylenmiyor. aksine hastaları ve hasta yakınlarını tahrik edecek sözler söyleniyor. bundan sonra da istenmeyen olaylar meydana geliyor. hasta hakları mı dediniz? maalesef uygulamada neredeyse hiç uygulanmıyor.

  ... - k-a-o-s

  sağlık bakanlığı bu başarı(!) tablosuyla gurur duyuyor olmalı...