Bayrampaşa'da patlama

Bayrampaşa'da patlama
Bayrampaşa'da patlama
Bayrampaşa'da, görevden dönmekte olan bir Çevik Kuvvet otobüsünün metro istasyonunun yakınındaki üst geçidin altından geçişinden saniyeler sonra bomba patladı. Olayda, yoldan geçmekte olan bir aracın sürücüsü hafif şekilde yaralanırken, Çevik Kuvvet polislerinden yaralanan olmadı.

RADİKAL - İstanbul'da Bayrampaşa Metro İstasyonu yakınlarındaki üst geçide bırakılan bombanın patlaması sonucu 1 kişi yaralandı. Olay sonrası bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Patlama sırasında aracıyla yoldan geçmekte olan bir kişi yaralandı. Polis, bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Bölgeden araç ve yaya geçişine izin verilmiyor.

Olay saat 17.15 sıralarında meydana geldi. Bayrampaşa Metro İstasyonu'nun yakınındaki Kadife Kavşağı mevkiindeki üst geçidin altında, görevden dönen Çevik Kuvvet polislerini taşıyan otobüsün geçişinden saniyeler sonra şiddetli bir patlama meydana geldi. Polislerden yaralanan olmazken, aracın arka bölümündeki koruma teli düştü.

PATLAMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Şiddetli patlama çevredeki güvenlik kamerasına da yansıdı. Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerde, büyük ve parçalı bir ışık kümesinin yukarıya doğru yükseldiği görüldü. Güvenlik kamerası görüntülerinde, Çevik Kuvvet otobüsünün geçişi, "an" denebilecek kısa süre sonra da meydana gelen patlama görülüyor.

İŞTE PATLAMA ANI...

1 YARALI

Patlama sırasında, yoldan geçen bir aracın sürücüsü hafif şekilde yaralanırken, aracın camlarında da hasar meydana geldi. Yaralı sürücü Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Bir metronun da camlarının kırıldığı görüldü.

İstanbul'da patlama oldu, trafik durdu

METRO SEFERLERİ AKSADI

Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Bir polis helikopteri de havadan sürekli denetim yaptı. Patlamanın olduğu cadde trafiğe kapatılırken, güvenlik güçleri de çevrede önlem alarak delil topladı.

Bu arada, patlamadan sonra metro seferleri bir süre durduruldu. Ardından, seferler tek hat üzerinden yeniden başladı.

EMNİYET VE VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Patlamayla ilgili ilk resmi açıklama İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapıldı. Emniyet açıklamasında, "01.12.2015 günü saat 17.15 sıralarında İlimiz Bayrampaşa İlçesi Kadife Kavşağı mevkiinde sebebi bilinmeyen bir patlama meydana gelmiş, 1 vatandaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Konu ile ilgili incelemeler devam etmektedir" denildi.

Valilik açıklamasında da, "İlimiz Bayrampaşa ilçesi Kadife Kavşağı mevkiinde bir patlama meydana gelmiştir. Patlama nedeniyle ilk belirlemelere göre 1 vatandaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Patlamanın sebebi uzmanlarımızca tüm ihtimaller göz önünde tutularak etraflıca incelenmektedir" denildi.

İŞTE PATLAMA BÖLGESİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER...

POLİS ŞÜPHELİLERİN PEŞİNDE

Öte yandan polis bölgede olayın öncesi ve sonrasında şüpheli hareketleri görülen bazı kişilerin eşkalini belirledi ve yakalamak için çalışma başlattı.