Baz istasyonuna çıktı: Karımı sığınmaevinden getirin!

Baz istasyonuna çıktı: Karımı sığınmaevinden getirin!
Baz istasyonuna çıktı: Karımı sığınmaevinden getirin!
Sakarya'da kavga ettiği eşinin sığınmaevine gittiğini öğrenen Selim Pelen, bir baz istasyonuna çıkarak pet şişe ile jandarmaya mesaj gönderdi: O gelmezse inmem!

AKYAZI - Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde, 1 çocuk annesi eşinin şikayeti üzerine daha önce 1 ay evden uzaklaştırma cezası alan 28 yaşındaki Selim Pelen, eşinin sığınmaevine gittiğini öğrenince, bir GSM şirketine ait baz istasyonuna çıktı. İnmemekte direnen Pelen, getirilen eşinin baygınlık geçirmesi üzerine indi.
Olay Akyazı Vakıf Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Ailevi geçimsizlik nedeniyle mahkemece eşinden 1 ay uzaklaştırma cezası alan Selim Pelen, TEM Otoyolu kenarındaki baz istasyonu direğine çıktı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine jandarma ile birlikte itfaiye ekipleri de geldi. Selim Pelen'i yakınları cep telefonu ile konuşarak ikna etmek istemesine rağmen başaramadı. Eşi Neslihan'ın sığınma evine yerleştiğini öğrendiğini, onunla birlikte 5 yaşındaki çocukları Ecrin'in de getirilmesini istedi. Bu isteklerini yazdığı kağıdı pet şişe ile aşağıya attı. 


Notu okuyan jandarma yetkilileri Neslihan Pelin'in babasına ulaştı. Daha sonra onun Adapazarı'nda bir sığınma evinde olduğu belirlenince genç kadının olay yerine getirilmesi sağlandı. Neslihan Pelen eşine, "Bak ben geldim. Ne olur aşağıya in. Gel konuşalım, anlaşabiliriz" dedi. Konuşmasından sonra Neslihan Pelen baygınlık geçirince 112 ambulansına alınarak müdahalede bulunuldu. Selim Pelen bu kez kurulan telefon irtibatı sonrası ineceğini söyledi. Yanına çıkan bir yakını ile birlikte direkten inen Selim Pelen aşağıda bekleyen yakınlarına sarılarak ağlamaya başladı. Kısa süre sonra baygınlık geçiren Selim Pelen 112 Ambulansla Akyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Saat 18.30'da başlayan kurtarma operasyonu, saat 22.00 sıralarında sona erdi. Selim ve Neslihan Pelen daha sonra ifadeleri alınmak üzere Akyazı Jandarma Karakolu'na götürüldü. (Alaattin ONUR/DHA)


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Akşam

  ,

  Çocuk

  ,

  Telefon

  ,

  jandarma

  ,

  genç

  ,

  sakarya

  http://www.radikal.com.tr/113510411351043

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vaaay! Thinkerbell! - Clear

  Coşmuşsun gene,heyırdır? Nerelerdeydin? Uykudamıydın,tatildemiydin,yoksa inzivadamıydın? Kadınlık damarın depreşince,bakıyorum zıplamışsın.

  kadını korumadan anladığımız buysa... - thinkerbell

  Bu nasıl bir saçmalıktır ya? Kadın sığınmaevine kaçmış, sığınmış, onun yerinin asla bu adama bildirilmemesi, görüştürülmemeleri için her şeyin yapılması gerekirken, paşazade kendine daha da vahimi baz istasyonuna zarar vermesin diye, kolluk kuvvetleri adını bulup bu adamın karşısına getiriyor, sonra birlikte karakolda ifade almaya yolluyor. Bu kadın, artık nasıl inansın bu adamdan kurtulabileceğine? Jandarma zoruyla her an bu adamın karşısına çıkarılıp çıkarılamayacağına? Alkolle mücadele edeceğinize, kendinizden başlayıp ataerkiyle mücadele edin sayın devlet baba! Daha gerçek bir sorunudur ülkemizin.

  Soytarılık. - Clear

  Bırak,baz istasyonunda naparsa yapsın.Eşini barınağa kaçırtacak kadar halt eden biri,bizim cepten konuşmalarımıza zarar vermesin de,gerisini salla gitsin.