BBC: Kurumumuz ve çalışanlarının hedef alınması kabul edilemez

BBC: Kurumumuz ve çalışanlarının hedef alınması kabul edilemez
BBC: Kurumumuz ve çalışanlarının hedef alınması kabul edilemez
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, BBC Türkçe servisi çalışanlarından Selin Girit'i 'İngiliz ajanı' olmakla itham eden mesajları sosyal medyada yayınlamasına dair olarak İngiliz yayın kuruluşundan da bir açıklama geldi.

Radikal.com.tr – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, BBC Türkçe servisi çalışanlarından Selin Girit’i ‘İngiliz ajanı’ olmakla itham eden mesajları sosyal medyada yayınlamasına dair olarak İngiliz yayın kuruluşundan da bir açıklama geldi.

BBC Küresel Haber Dairesi Başkanı Peter Horrocks imzasıyla yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“BBC, Türkiye 'de yetkililerce sürdürülmekte olan ve BBC'nin güvenilirliğine darbe vurmayı, muhabirlerini de sindirmeyi amaçlayan kampanya nedeniyle büyük kaygı duymaktadır.

Türkiye'deki protestoları izleyen muhabirlerimizden biri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kendisine, doğrudan adını anarak sosyal medyada saldırmasının ardından çok sayıda tehdit mesajına hedef olmuştur.

BBC ve bünyesindeki bütün gazeteciler tarafsız ve bağımsız gazetecilik ilkesine bağlıdır.

BBC muhabirlerinin bu şekilde doğrudan hedef alınması kabul edilemez.

BBC'nin yayınları konusunda kurumsallaşmış yorum ve şikâyet mekanizmaları vardır. Türkiye'deki yetkililere bu mekanizmaları kullanmaları çağrısında bulunuyoruz.” 


Melih Gökçek'ten Twitter'ı sallayan video


Melih Gökçek ve Redhack arasında hashtag savaşı