'BBG kızları' hâlâ internette hikâyeye Le Monde da girdi

'BBG kızları' hâlâ internette hikâyeye Le Monde da girdi
'BBG kızları' hâlâ internette hikâyeye Le Monde da girdi

?BBGevine giriyorsunuz? denilerek tuzağa düşürülen kızların yaşadıkları, çeşitli televizyon kanallarına haber oldu.

ANTALYA / İSTANBUL - ‘Biri Bizi Gözetliyor’ (BBG) benzeri yarışmaya katılacakları vaadiyle İstanbul Beykoz’da bir villaya kapatılan kızların görüntüleri hâlâ internette yayımlanmaya devam ederken, hikâyeleri dünyada çeşitli televizyon kanallarından sonra, en ciddi gazetelerden Fransız Le Monde’a da haber oldu.
İstanbul Beykoz’da bir villaya kapatılan yarışmacılardan 16 yaşındaki T.Ş’nin ailesinden yardım istemesiyle jandarma operasyonuyla kurtarılan ve ailelerine teslim edilen dokuz genç kızın operasyon öncesi çekilen görüntüleri, internetteki bir sitede hâlâ yayımlanmaya devam ediyor. Dokuz genç kızın video görüntülerinin yanı sıra özel fotoğraflarının yayımlandığı sitede haftalık 14 kontöre yapılan üyelikler sürdürülürken, yine aynı sitede yarışmayla ilgili gündeme gelen haberleri eleştirici düşünceler içeren yorumlar yayımlanıyor.

‘Türkler meraklı’
Bu arada tuzağa düşürülen kızlar olayı, Fransız Le Monde gazetesinde de haber oldu. “Türkiye ’de şöhret peşindeki genç kızlar, sahte bir ‘Büyük Birader’in tuzağına düştü” denilen haberde Türk tv izleyicilerinin realite şovlarını çok sevdikleri ancak bu programların, katılımcılar için bazı kötü sonuçlara yol açabileceğini belirtildi. Bu programlara bir örnek olarak da ‘Gelinim olur musun?’daki ‘Semra Hanım’ın aşırı doz uyuşturucu sonucu ölen oğlu Ata ’ya dikkat çekildi.
Türkiye muhabiri Guillaume Perrier imzalı haberde “Türk tv izleyicileri, prime saatlerinde yayımlanan realite şovlarının büyük tüketicileridir. Bir kanalda bir imam, bir papaz, bir haham ile bir Budist rahip, canlı yayında bir grup ateisti dindara dönüştürmeli. Diğerinde de orta sınıfa mensup bir çift, kameraların gözetiminde bir ay 60 euro ile geçinmeyi başardığı için yeni bir araba ve bir haftalık tatil kazanıyor” denildi. (dha, anka)