BBP ve Alperen Ocakları üyeleri toplanıyor

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin enkazının bulunduğu haberi üzerine, BBP ve Alperen Ocakları üyeleri genel merkez önünde toplanmaya başladı


Kazanın ardından arama ekiplerinden gelecek haberi genel merkezde bekleyen partililer, enkazın bulunduğu haberinin ulaşmasından sonra yöneticilerin uyarıları üzerine genel merkez binası önüne çıkartıldı.
Açıklama için parti yöneticilerini bekleyenlerden gözyaşlarını tutamayanlar olduğu görüldü.
Genel merkezin balkon ve camlarına çıkan bazı partililer Muhsin Yazıcıoğlu’nun fotoğraflarını taşırken parti binası ve çevredeki ağaçlara da BBP bayrakları asıldı.
Bazı partililer de bekleyiş sırasında cep telefonlarındaki radyolar aracılığıyla enkazdakilerle ilgili bilgi almaya çalıştı.
Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, genel merkez önünde bekleyenlere seslenerek, Yazıcıoğlu’nun, MHP Genel Başkanı Alpaslan Türkeş’in vefatı sonrasındaki sözlerini hatırlattı ve "Her türlü haber durumunda sükunetlerini korumalarını" istedi.
Öte yandan, polisler tarafından güvenlik önlemleri alınan genel merkez binasının çevresinde ambulanslar da bekletiliyor.
BBP Genel Merkezi önündeki kalabalık sürekli artarken çok sayıda televizyon kanalı açıklamayı canlı yayınlamak için hazırlık yapıyor.

İSTANBUL
Öte yandan, İstanbul’da da valilik binası önünde Alperen Ocakları üyesi bir grup toplandı. Alperen Ocakları İstanbul Şube Başkanı Mustafa Kayatuzu ve beraberindeki iki kişi, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu helikoptere ilişkin bilgi almak için İstanbul Valisi Muammer Güler ile görüştü.
Görüşmenin ardından açıklama yapan Kayatuzu, helikopterin enkazına ulaşıldığına dair haberler alındığını söyledi. İstanbul Valiliği önünde dualar okuyan gruptakiler daha sonra dağıldı.(aa