BDP 'barış nöbeti' tutmaya başlıyor

BDP 'barış nöbeti' tutmaya başlıyor
BDP 'barış nöbeti' tutmaya başlıyor
BDP Grup Başkan vekili Pervin Buldan PKK'nın çekilişinde bir operasyon yapılmaması için 'temsili bir nöbet eylemi' yapacaklarını açıkladı.

ERZURUM - BDP Grup Başkan vekili Pervin Buldan, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı'da barış ve çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulunurken Erzurum'un Tekman İlçesi'nde PKK 'nın çekilmesine değindi. Buldan, "Gerilla ülke sınırı dışına çıktığı zaman bir müdahale gerçekleşirse, bir operasyon yapılırsa, süreç sıkıntıya girer. Böylesi bir müdahelenin gerçekleşmemesi için de bizler biraz duyarlılık göstererek temsili bir nöbet eylemi yapacağız" dedi.
Ağrı'nın Patnos'tan Tekman'a gelen BDP Grup Başkan Vekili ve Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, esnafı dolaştı. Kürtçe şarkılarla karşılanan Pervin Buldan, bugüne kadar 40 yıldan bu yana devam eden çatışmalı sürecin bittiği, yeni bir sürecin başladığı bir gün olarak gördüklerini anlattı. Buldan, şöyle konuştu, "Demokratik bir ülke özlemiyle bizler de halkımızla süreci paylaşmak adına geziye çıktık. Halkımızın kafasında bir soru işareti, kaygı olmadığını, barıştan yana olduklarını gördük. Gerilla ülke sınırı dışına çıktığı zaman bir müdahale gerçekleşirse, bir operasyon yapılırsa, süreç sıkıntıya girer. Böylesi bir müdahelenin gerçekleşmemesi için de bizler biraz duyarlılık göstererek temsili bir nöbet eylemi yapacağız." (Nursima KESKİN-Kerim BURUCU/DHA)  http://www.radikal.com.tr/113269311326933

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yarasız eylemlere devam - PAN-ZEHİR

  Basına ve taraftarlarınıza bu tarz anlamsız şovlar yapmak yerine susmayı deneseniz en azından daha yararlı bir iş yapmış olursunuz. Yok bir kimsenin kılına zarar gelirse şöyle olur böyle olur, BDP'liler şunu kafanıza sokun artık, biz PKK'nın silahlarından korktuğumuz için veya güçsüz olduğumuz için çözümü peşinde değiliz , daha güçlü,refah içinde bir Türkiye için sizin ve çok sevdiğiniz PKK'lıların şovlarına izin verioruz.

  HANGİ AKIL İLE - pispor

  PKK gerillalarının çekilme süresince yapılacak bir askeri operasyon bu ülkeyi sonu gelmeyen bir kaosa sürükler.Eğer bu ülkenin bölünmesini istiyorsa TC ordusu buyrun operasyon yapsın.ancak ben hükümetin bu konuda askere gerekli talimatları verdiğine eminim.hiç bir operasyon olmadığı gibi sınır geçişlerindede aşırı kontorllerden kaçınacaktır.süreç en nazik süreçtir.fazla değil bir ay içinde bir tek PKK gerillası kalmaz.

  İkiyüzlülük - RadikalGokhan

  Barış nöbetini zamanında yapsaydınız iki millet arasına elli beş bin ceset girmezdi.