BDP heyeti İmralı'ya gitti

BDP heyeti İmralı'ya gitti
BDP heyeti İmralı'ya gitti
BDP lideri Selahattin Demirtaş ile Grup Başkanvekili Pervin Buldan'dan oluşan heyet, Öcalan ile görüşmek için İmralı adasına gitti.

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere bu sabah saatlerinde İmralı Adası'na hareket etti. Görüşmede Öcalan'ın demokratik çözüm sürecine ilişkin kapsamlı değerlendirmede bulunması bekleniyor.

Heyetin İstanbul 'a döndüğünde açıklama yapıp yapmayacağı ise henüz net değil.

Demirtaş, geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada, hükümetin gerekli adımları atmadığını iddia ederek " PKK , kara kaşınız kara gözünüz için sınırları terk etmiyor" ifadelerini kullanmıştı.

KCK da yaptığı açıklamada, "Hükümeti son kez uyarıyoruz. En kısa zamanda somut adımların atılmaması halinde, sürecin ilerlemeyeceğini ve bundan da hükümetin sorumlu olacağının bilinmesini istiyoruz" demişti.

BDP heyeti, en son 24 Haziran'da İmralı Adası'na giderek, Abdullah Öcalan ile görüşme gerçekleştirmişti. Öcalan söz konusu görüşmede, başlatmış olduğu demokratik çözüm sürecinin gidişatına ilişkin bir sonraki görüşmede kapsamlı değerlendirme yapacağını belirtmişti.


  http://www.radikal.com.tr/114272011427202

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bagzi seyler - UNDECLARED50

  Önder A. heyete sorar: E..’nin sağlığı nasıl? Geçiremedi mi hala saman nezlesini? Uğrasın bir ara. Bir Adım İleri İki Adım Geri’yi okur yine bana. İyi gelirdi şu aralar. Uykumu getirir. KY’a da ‘Dönek Kautsky’i tavsiye ederim, E.’den tabi. Mevlüt gibi okur kitapsız! Mektupta yok ama şifahen iletiverin. Bir de gençlerin yürüyüş sırasını dörtleyin. Resimlerde görüyorum hep tek gidiyorlar. Tek olunca ‘süreç’ uzuyor. Not: buradaki bütün kişiler hayal mahsulüdür. Benzerlikler tamamen tesadüfidir. Not (Basılmazsa diye} hepimizin hassasiyetleri vardı netekim.

  Devlet hic samimi ve cözüm istiyor gibi görünmüyor. - yilmaz-usb

  Abdullah Öcalan elinden gelenin fazlasını yaptı ve bundan sonrada zaten yapabilecegi bir sey kalmadogo halde bunların karsılıgında sözde yol temizligi yapılacaktı ama devlet bir tek adım bile atmadı,atmayada niyeti yok.ALDATILIYORLAR hepsi bu.