BDP Heyeti İmralı'ya gitti

BDP Heyeti İmralı'ya gitti
BDP Heyeti İmralı'ya gitti
BDP'li Demirtaş ve Buldan, Abdullah Öcalan'la 10. Görüşme için İmralı'ya gitti.

KCK'nın çekilmenin durdurulduğunu açıklaması ardından gözler İmralı'da yapılacak BDP -Öcalan görüşmesine çevrildi.

BDP Genrel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Abdullah Öcalan ile 10'uncu ziyaret için bugün İmralı adasına hareket etti.

İstanbul 'dan İmralı Adası'na hareket eden BDP heyetinin görüşmesi, KCK'nın çekilmeyi durdurması ve hükümetin açıklayacağını bildirdiği demokratikleşme paketi açısından önemli bir ziyaret olarak görülüyor.

BDP heyeti Adalet Bakanlığı'ndan alınan izin ile önceki görüşmede Öcalan ile fotoğraf çektirmiş ancak, fotoğraf Bakanlık ile anlaşma sağlanmadığından şimdiye kadar yayımlanamadı.

AİLELERE, İZİN VERİLMEDİ
Abdullah Öcalan'ın kardeşi ve İmralı'da bulunan diğer hükümlülerin yakınlarının yarın İmralı adasındaki yakınları ile görüşme talepleri Bursa Cumhuriyet Savcılığınca reddedildi. Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan ile Şeymus Poyraz'ın kardeşi Felek Cızlamaz ile kızı Nalan Poyraz ve Cumali Karsu'nun vasisi Pervin Oduncu'nun İmralı Adası'na giderek yakınlarıyla görüşmek için Bursa Cumhuriyet Savcılığı'na önceki gün yaptığı başvuru, adaya gidiş için uygun gemi olmadığı belirtilirken 'Gemi faaliyeti yok' gerekçesiyle reddedildiği belirtildi.

DHA - Ferit ASLAN