BDP heyeti Kandil'e doğru yola çıktı

BDP heyeti Kandil'e doğru yola çıktı
BDP heyeti Kandil'e doğru yola çıktı
Abdullah Öcalan'ın çekilmeyle ilgili son mektubunu Kandil'deki PKK yetkililerine ulaştırmak için Erbil'e giden BDP heyeti, bu sabah Kandil'e doğru yola çıktı.

Abdullah Öcalan’la Pazar günü görüştükten sonra Öcalan'ın KCK yönetimine yazdığı mektubu ulaştırmak için dün Kuzey Irak’a geçen BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, geceyi Erbil’de geçirdikten sonra bu sabah Kandil’e doğru yola çıktı.

ANF’nin haberine göre BDP'lilerin Kandil'e hareketinden önce Kışanak, mektubun içeriğine dair bir bilgilerinin olmadığını söyledi.

Mektupta geri çekilmeye ilişkin bir bilginin olup olmadığının sorulması üzerine Kışanak, Kandil dönüşünde ancak soruları yanıtlayabileceklerini ifade etti.

Öcalan'a ev hapsi ya da İmralı Adası'nda yeni bir binanın inşa edilip edilmediği sorularına da Kışanak, kendilerine ulaşmış böyle bir bilginin bulunmadığı yanıtını verdi.


  http://www.radikal.com.tr/112990211299022

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dagdaki çapulcu - user366931

  çözüme en büyük engeli dağda 2000 çapul olduğunu iddia etmek.2012 yılın da 1500 terörist öldürüldü. 30 yılda 45 bin yapar.bitmiyorlar neden diye bir sorun. sorun terör sorunu değil sorun gasp edilen haklar sorunu.

  EN - ibrahimbaytak

  BARIŞI KİM BOZUYOR? SÜRECE EN KISA, EN DOĞRU İTİRAZ : Balkan Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı "Bu akil insanlar toplantılarının yapılması zoruma gidiyor. Türkiye 22 ayrı milletiyle barış içerisinde yaşıyor. Biz zaten kardeşiz. DAĞDA 2.000 KİŞİ İÇİN BURADA TOPLANTI YAPIYORUZ. 3-5 çapulcu askerimize silah sıkıyor. Türk evladımıza, Türk bayrağı altındakilere kurşun sıkıyorlar. Dağda 2 bin tane terörist var diye yaptığımıza bakın.