BDP heyetinden İmralı dönüşü açıklama

BDP heyetinden İmralı dönüşü açıklama
BDP heyetinden İmralı dönüşü açıklama
Kandil'in mektubunun Öcalan'a ulaşmasının ardından BDP'li sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan bugün Öcalan'ın cevabını almak üzere İmralı adasına gitti.
Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

Radikal.com.tr - Çözüm süreci kapsamında Abdullak Öcalan’ın Kandil’e yazdığı mektubu götüren ve ardından KCK yönetiminden alınan mektubu da Adalet Bakanlığı yetkililerine teslim eden BDP , bugün Öcalan’ın cevabını almak üzere tekrar İmralı adasında gitti.

Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan’dan oluşan iki kişilik heyet bu sabah saatlerinde adaya giderek Öcalan’ın süreçle ilgili yeni görüş ve talimatlarını aldı.

ÖCALAN BİR KAÇ GÜN İÇİNDE AÇIKLAMA YAPACAK

Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan’dan oluşan heyet BDP İstanbul İl Binası'nda açıklama yaptı. Pervin Buldan, Selahattin Demirtaş’ın daha önceden planladığı başka bir programı olduğu için İmralı’ya gelemediğini belirterek, “Yaklaşık 1,5 saat süren bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.

Sırrı Süreyya önder ise, Abdullah Öcalan’ın kamuoyuna gönderdiği mesajı okudu. İşte Sırrı Süreyya Önder’in okuduğu Öcalan’ın mesajı:

"Yaşamakta olduğumuz çözüm süreci bütün hassasiyetiyle devam etmektedir. Geri çeklime süreci için yoğun bir çaba sarf etmekteyim. Yürüttüğümüz çalışmayı birkaç gün içinde bütün Türkiye halkıyla paylaşacağım. Demokratik çözüm sürecine katkı sunan herkese teşekkür ediyorum."
Öcalan Kandil'e, 'nasıl  çekileceklerini' yazacak