BDP Trabzon'a küçük Muhammet'in kalbiyle girdi

BDP Trabzon'a küçük Muhammet'in kalbiyle girdi
BDP Trabzon'a küçük Muhammet'in kalbiyle girdi

BDP'li Kalçık (solda) ve AKP'li Beydoğan, Muhammet Demirci ile birlikte.

Trabzon'da Yetiştirme Yurdu'nda kalan ve bisiklet almak için biriktiği 61 lirayı Van'daki depremzedelere gönderdiği için Başbakan Erdoğan'ın teşekkür ettiği 13 yaşındaki Muhammet Demirci'ye, Van'dan Trabzon'a gelen AKP ve BDP'li İl Genel Meclisi üyeleri tablet bilgisayar hediye etti.

TRABZON - Trabzon'da Yetiştirme Yurdu'nda kalan ve bisiklet almak için biriktiği 61 lirayı Van'daki depremzedelere gönderen 13 yaşındaki Muhammet Demirci'ye, Van'dan Trabzon'a gelen AKP ve BDP 'li İl Genel Meclisi üyeleri tablet bilgisayar hediye etti.
AKP Van İl Genel Meclisi üyesi ve Grup Başkan Vekili Kemal Beydoğan ile BDP Van İl Genel Meclisi üyesi Ali Kalçık, bisiklet alabilmek için biriktirdiği parayı Van'da yaşanan depremin ardından depremzedelere gönderen ve Başbakan Erdoğan 'ın da teşekkür ettiği Muhammet Demirci'yi ziyaret için Trabzon'a gelerek, Trabzon İl Genel Meclisi'nin olağan toplantısına katıldı.
Toplantıda konuşma yapan Trabzon İl Genel Meclisi Başkanı Haydar Revi, Van depreminin herkes için acılarla dolu olduğunu belirterek, “Acı tecrübelerin yaşandığı bir depremdi. Herkesin katkısı oldu ama hiçbirimizin aklına gelmeyen davranışı Muhammet gösterdi. Bisiklet alacağı parayı Van'a gönderdi ve bu da bizim dikkatimizden kaçmadı. Uzun zamandan beri bu organizasyonu yapma düşüncesindeydik ancak bugüne nasip oldu. Van'dan çok kıymetli iki meclis üyemiz aramızda. Onlar toplantıları bırakıp buraya geldiler, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Revi'nin konuşmasının ardından Bağımsız Trabzon İl Genel Meclisi üyesi Azmi Köroğlu, bu gündemden haberlerinin olmadığını söyleyerek, toplantı salonunu terk etti.
Daha sonra söz alan AKP Van İl Genel Meclisi Üyesi ve Grup Başkan Vekili Kemal Beydoğan, deprem sonrasında ilk yardıma koşanlar arasında Trabzon halkının yer aldığını, özellikle Muhammet Demirci'nin yaptığı fedakarlığı Van halkının unutamayacağını söyledi.
Trabzon'da gördükleri dostluk ve diyaloglar için meclis üyelerine teşekkürlerini ileten Beydoğan, şöyle devam etti, “Bütün Trabzon halkına ve yüreği büyük olan Muhammet'e çok büyük teşekkürler ve saygılar getirdik. Muhammet'i hep kalbimizde yaşatacağız, o küçük yüreğiyle büyük şeyler yaptı. Deprem esnasında ilk yardıma koşanlar Trabzonlu hemşehrilerimiz ve kardeşlerimizdi. Depremde gösterdikleri büyük katkılarından dolayı bütün Trabzon halkına teşekkür ediyoruz. Yarın büyük olasılıkla Van'ı ziyaret edecek olan Trabzonlu Çevre ve Şehircilik Bakanımıza da burada yaşadıklarımızı arz edeceğiz. Kendilerine şükran borcumuz var. İmar planımızın hazırlanmasında büyük emekleri var.”

 

Vanlı siyasetçilere Trabzonspor forması hediye edildi.'İKİ İLİN KARDEŞLİĞİ ÖNEMLİ'
BDP Van İl Genel Meclisi Üyesi Ali Kalçık da yaşanan deprem felaketi sonrasında Muhammet'in dünyaya örnek olabilecek bir davranış sergilediğini vurgulayarak, “Bu felaketlerin en büyüğü, çaresizliklerin ve çözümsüzlüklerin olduğu bir dönemdi. Uzun süre bu felaketi yaşarken Muhammet dostumuz yaptıklarıyla dünyaya örnek olacak şekilde acılarımızı paylaştı ve Türkiye'ye bir mesaj verdi. Bunun manası çok büyük ve onu hep bir Vanlı olarak kabul edeceğiz. İnşallah o da Trabzonlu olduğu kadar Vanlı olduğunu kabul eder” diye konuştu.
Barışın yoğun olarak gündemde bulunduğu bir dönemde Trabzon'da bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Kalçık, iki ilin kardeş şehir olması önerisinde bulunarak, “Günümüzde barışın yoğun olarak oluştuğu bir dönemde bizim burada olmamız ve bu barış duygularıyla tüm Türkiye halklarına kardeşlik noktasında mesajlarımızı ileterek örnek olmasını diliyorum. Trabzon ve Van İl Genel meclislerinin önümüzdeki dönemde bir karar alarak iki ilin kardeş olmasını öneriyoruz. Dileriz bu sözlü önerimiz de karara bağlanır. Biz bu kardeşliğimizi bütün Türkiye kardeşliğimizle noktalamış oluruz” ifadelerini kullandı.
Bisiklet alabilmek için biriktiği 61 lirayı Van'a gönderen Muhammet Demirci ise, “Kendilerine geldikleri için teşekkür ediyorum. Ben onu insanlık için yaptım. Aynısı olsa onlar da bize yardım edeceklerdi” dedi.
Konuşmaların ardından Beydoğan ile Kalçık, 13 yaşındaki Muhammet'e gösterdiği duyarlılıktan dolayı tablet bilgisayar hediye etti. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/112406311240634

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bisiklet? - Hüseyin Şevki Topuz

  Çocuk bisiklet istiyormuş. Bisiklet alsaydınız ya. Tablet nerden çıktı?

  Türkiye partisi - kızılcan

  BDP, Türkiye partisi olmak istiyor hep ama onu engelleyen unsurlar var maalesef. Gladyo harekete geçmese Karadeniz'de de, Batı kesimlerinde de çalışmalarına ivme kazandırmaya müsait halde.

  karadenizliler! - zebda

  Ey karadeniz insanı! Gecmişte olduğu gibi milli duygularınızı suistimal eden bir takım faşist söylemlerin gazına gelmeyiniz..Hepimiz bu vatanın çocuklarıyız. Dinimizi kendi iktidarı için kullanan, sizin inançınızı kendi emelleri için kullanan cumhuriyet karşıtı Akp ye de inanmayınız.Karadeniz insanı Atatürk ilkeleri ve demokrasi yolunda her daim açık kafalı ola!

  KARADENİZİN AK YÜREKLİ ÇOCUKLARI - hilarion21

  Başlıktaki "Ak" vurgusuna bakarak parti propagandası yaptığım düşünülmesin lütfen. Kelimeyi kendi anlamında ek beyaz temiz pak manasında kullandım. Çünkü karadeniz halkı gerçek anlamda özü sözü güzel ve doğru insanların yurdudur. Bunu 2 yıl karadenizde yaşamış bir Diyarbakırlı olarak söylüyorum. Sevgili Muhammed seni o akve pak olan tertemiz çocuk yüreğinden öpüyorum... Diyarbakır'dan sana ve karadenizin tüm Muhammetlerine selam olsun...