BDP'den Hakan Fidan'a destek

BDP'den Hakan Fidan'a destek
BDP'den Hakan Fidan'a destek
Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

Mossad ajanlarını İran’a bildirmekle suçlanan MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a BDP ’den destek geldi. BDP Hakkâri Milletvekili Adil Zozani, Fidan’ın Kürt sorununun çözümü istemeyen uluslararası güçler tarafından hedefe alındığını öne sürerek, “Sürecin yürümesi için iyi niyetle çaba sarf eden aktörler korunmalı” dedi. Zozani, Fidan’a yönelik eleştirilerin “çözüm sürecinden bağımsız düşünülemeyeceğini” belirterek, Türkiye ’de Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yöntemlerle çözülme girişimlerinin sürekli birilerini rahatsız ettiğini ifade etti. Çözüm sürecinin ilk günlerinde Paris’te üç PKK ’lının öldürüldüğünü anımsatan Zozani, “Sonraki dönemlerde de bu sürecin temel aktörlerinden biri olan Hakan Fidan hedef tahtasına konuldu. Hakan Fidan’ın özellikle uluslararası çevrelerce bu dönemde hedefe konulmuş olması Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yöntemlerle çözülmesi arayışından bağımsız değerlendirilemez. Nasıl ki Oslo süreci ile birlikte Hakan Fidan gündeme getirilmişti, aynı çevreler bir kez daha bu sürecin yalpalanmaya başladığı anda yine devreye girdiler. Böyle bir kampanya ile karşı karşıyayız” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/115656611565662

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sorsan Demokrat Bunlar - berkayhür

  BDP de politik siyasal oyunların içerisinde kan kaybediyor. Hasip Kaplan'a twitter'dan sorduğum sorunun cevabını da aldım; BDP aslında bu ülkenin tümü için bir siyasi yelpazede değil. Kendine ait bir çizgisi de yok. Güç PKK ise onun, güç AKP ya da CIA ne derseniz deyin onun elinde koz olarak var oluyor. Malesef muhalefet gittikçe ortadan kalkıyor. Hakan Fidan'ın icraatı bugün hoşuna gidiyor diye destek verenler umarım süreçler çöpe giderse aynı tavırlarını koruaycak kadar omurgalı davranabilirler.

  Körler sağırlar birbirini ağırlar... - Barnabycik

  Bitlis Güroymak'ta iki yıl önce 11 kişiyi öldüren bombanın MİT tarafından PKK'lı bir muhbire verildiği ortaya çıktı. Korkunç olayda, MİT görevlilerinin soruşturulmasına izin çıkmadı. MİT personelinin yargılanması için gereken izin dosyası bir yılı aşkın zaman Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önünde bekledi ve ardından izin talebi reddedildi. Geçtiğimiz günlerde Erdoğan tarafından yargılama izni verilmediği savcılığa iletildi. Ölen öldüğüyle kaldı... Yani sevgili dostlar Erdoğan-MIT-BDP üçgeni daha dün kurulmadı... İyi uykular Türkiyem...