BDP'den kadınlara çağrı: Öncü olun

BDP'den kadınlara çağrı: Öncü olun
BDP'den kadınlara çağrı: Öncü olun
BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda, partisinin 2. Kadın Kongresi'nde sorunları barışçıl ve demokratik yöntemle çözmek için tüm kadınlara 'öncü olun' çağrısı yaptı. Kışanak, "Diyorlar ki:...

ANKARA - BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda, partisinin 2. Kadın Kongresi’nde sorunları barışçıl ve demokratik yöntemle çözmek için tüm kadınlara ‘öncü olun’ çağrısı yaptı. Kışanak, “Diyorlar ki: ‘Bu müzakere sürecinde ne alındı, ne verildi, neyin pazarlığı yapıldı?’ Buradan tüm Türkiye kadınlarına sesleniyorum, hiçbir pazarlık sizin evlatlarınızdan daha kıymetli olabilir mi? Hiçbir şeyin pazarlığını yapmadık. Biz sadece ve sadece bu ülkede yaşayan herkes eşit olsun, özgür olsun, haklarını kullansın, akan kan dursun, barış olsun, çözüm olsun, herkes evladına kavuşsun istiyoruz” diye konuştu.
Kürt kadınlarının demokratik bir yaşamın güvencesi olduğunu belirten Kışanak, “Demokratik mücadeleye, demokratik kurtuluşa, barış ve çözüm mücadelesine biz kadınlar öncülük etmek istiyoruz. Türkiye’deki tüm kadınlara gelin birlikte el ele verelim, barışı, çözümü ve özgürlüğü hep beraber kazanalım diyoruz. Kadınların öncülük ettiği bir çözüm sürecinin kan bedeli olmayacaktır. Kadınların el ele verdiği, yan yana olduğu, güçlerini birleştirdiği bir barış sürecinin kaybedeni asla olmayacaktır” dedi. Milletvekilleri de dahil kadınların çoğunun ‘fistan’larıyla katıldığı kongrede Türk bayrağı ve Atatürk posterinin önüne Öcalan ile PKK ’lı kadınların yer aldığı afiş asıldı.