BDP'li başkan yardımcısı 'W' yazdırdığı için tutuklandı

BDP'li başkan yardımcısı 'W' yazdırdığı için tutuklandı
BDP'li başkan yardımcısı 'W' yazdırdığı için tutuklandı
Viranşehir Belediyesi'ne ait araçların üzerine "Şaredariya Weranşar" yazdırdığı gerekçesi ile hakkında dava açılan Belediye eski Başkan Yardımcısı Kemal Kodin tutuklandı.

Urfa'nın Viranşehir Belediyesi'ne ait araçların üzerine " Şaredariya Weranşar" yazan Belediye eski Başkan Yardımcısı Kemal Kodin hakkında 2010 yılında Viranşehir Asliye Ceza Mahkemesi'nde "Harf kanununa muhalefet" etmekten dava açılmıştı.

Davada verilen 2 buçuk ay hapis cezası temyiz edilmediği için Kodin, tutuklanarak Akçakale Cezaevi'ne konuldu.

"W" harfinin Türkçe alfabede yer almadığı gerekçesi ile 2012 yılının başında verilen karar Kodin ve avukatı tarafından temyiz edilmedi.

Bunun üzerine geçtiğimiz Perşembe günü polis tarafından gözaltına alınan Kodin, tutuklanarak Akçakale Cezaevi'ne gönderildi.


  http://www.radikal.com.tr/112963611296363

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazık. - Gabar û Cudi

  WWW. yazsaydı bir sorun olmazdı. Yazık bu zihniyete.

  tebrik ederim. - Agér

  çezayı kesene de uygulayana da bu saçma yasaları kaldırmayana da tebrikler. Peki başınız göğe erdimi bari? doldurun cezaevlerine kürtleri ve muhalefeti doldurun bakalım. vicdan muhasebesi yapmıyor olabilirsiniz. ama gün gelir halk başka bir hesap ile asıl sizin hesabınızı elbette kesecektir.

  tawuk - ferforge

  bir harf için bir insanın kaç ayını ziyan etmek manalı bir hareket mi şimdi? Dese ki mahkeme, kürtçe yazı yazdı çöp tenekesine, hadi bir anlamı olacak. Yok efendim W kullanmış. Yahu zaten Türkçe'de eksikliği olan ve eksikliği bozulmalara yol açan bir harf W. Onu bir kenara koyduk, Dışişleri bakanlığı her ne keadar Vaşington Büyükelçiliği yazsa da kapısına, o elçilikten geçen evrakın %90'ında Washington yazar. Şimdi bütün hariciyeyi de mi içeri atmak lazım bir W harfi yüzünden?