BDP'li grubun basın açıklamasında arbede

BDP'li grubun basın açıklamasında arbede
BDP'li grubun basın açıklamasında arbede
Denizli'de PKK lehine slogan atan BDP'li grup, kendilerine taş attığını iddia ettikleri kişiyi dövdü.

DENİZLİ - Candoğan Parkı önünde toplanan BDP 'li bir grup, emniyet ekipleri tarafından yirmi sekiz kişinin gözaltına alındığını ileri sürerek, PKK lehinde sloganlar atarak Delikliçınar Meydanı'na geldi.

Burada basın açıklaması yaptıktan sonra geri dönen grup, parti binası önünde kendilerine bir taşın gelmesi üzerine ellerine aldıkları taşları etrafa attı. BDP'liler taş attığını iddia ettikleri bir kişiyi dövdü.

Dövülen vatandaşı grubun elinden kurtaran emniyet ekipleri bir kişiyi gözaltına aldı. Polis, bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

DENİZLİ VALİSİ: HİÇ KİMSE TAHRİKLERE KAPILMASIN
Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli'de BDP'li grubun basın açıklaması sırasında çıkan arbedeyle ilgili olarak, “Hiç kimse birtakım tahriklere kapılmasın, herkes sağduyulu davransın” dedi.

Vali Yavuz Erkmen Denizli'de yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşları sağ duyulu olmaya çağırarak, kimsenin tansiyonu yükseltmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Devlet olarak her şeye hakim olduklarını ifade eden Vali Erkmen, “Kimsenin heyecanı, tansiyonu yükseltmesine gerek yok. Onun için herkes sağduyulu olsun. Seçim öncesinde herkesin sağduyulu davranması gerekiyor. Denizli bugüne kadar hep huzurla anılan bir kenttir. Dolayısıyla bundan sonra da yine huzurla anılmaya devam edecektir. Hiç kimse birtakım tahriklere kapılmasın, sağduyulu davransın, devlet her zaman hakim olur” dedi. (aa)


  ETİKETLER:

  BDP

  ,

  Seçim

  ,

  PKK

  ,

  Hakim

  ,

  Parti

  ,

  İddia

  ,

  güvenlik

  ,

  zaman

  ,

  emniyet