BDP'li milletvekili 'silah çekmeye çalıştı' iddiası

BDP'li milletvekili 'silah çekmeye çalıştı' iddiası
BDP'li milletvekili 'silah çekmeye çalıştı' iddiası

Kameralarda BDP li vekil İbrahim Binici nin elini beline doğru götürdüğü görüldü.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, BDP tarafından Suriyeli Kürtlere destek vermek amacıyla düzenlenen ’ Kadın Buluşması’ etkinliğinde olaylar çıktı.
Kışla Mahallesi’nde bulunan Viranşehir Belediyesi bahçesindeki amfi tiyatroda düzenlenen ve BDP milletvekillerinin de katıldığı etkinlikte Öcalan lehine slogan atan kalabalıktaki bir grupla polis arasında arbede çıktı.
Göstericiler polise taş atarken, polis de biber gazı ve tazyikli suyla gruba müdahale etti. Polisle göstericiler arasında sokak aralarında kovalamaca bir süre devam ederken, yaralanan ve gazdan etkilenenler hastaneye götürüldü.
Bu arada gerginlik sırasında BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici’nin, kalabalığı dağıtmak için gaz bombası kullanan polislerin üzerine ’Şerefsiz’ diyerek yürüdüğü ve ’Vururum atanı’ diyerek silah çekme girişiminde bulunduğu öne sürüldü. Görüntülerde müdahale sırasında gazdan kendisi de etkilenen Binici’nin, polislerin yanına gelerek, “Ne diye atıyorsunuz. Bekle bekle. Milletvekili olarak buradayım. Hangi şerefsiz attı” dediği ve elini beline doğru götürdüğü görüldü.