BDP'li milletvekili 'silah çekmeye çalıştı' iddiası

BDP'li milletvekili 'silah çekmeye çalıştı' iddiası
BDP'li milletvekili 'silah çekmeye çalıştı' iddiası

Kameralarda BDP li vekil İbrahim Binici nin elini beline doğru götürdüğü görüldü.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, BDP tarafından Suriyeli Kürtlere destek vermek amacıyla düzenlenen ’ Kadın Buluşması’ etkinliğinde olaylar çıktı.
Kışla Mahallesi’nde bulunan Viranşehir Belediyesi bahçesindeki amfi tiyatroda düzenlenen ve BDP milletvekillerinin de katıldığı etkinlikte Öcalan lehine slogan atan kalabalıktaki bir grupla polis arasında arbede çıktı.
Göstericiler polise taş atarken, polis de biber gazı ve tazyikli suyla gruba müdahale etti. Polisle göstericiler arasında sokak aralarında kovalamaca bir süre devam ederken, yaralanan ve gazdan etkilenenler hastaneye götürüldü.
Bu arada gerginlik sırasında BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici’nin, kalabalığı dağıtmak için gaz bombası kullanan polislerin üzerine ’Şerefsiz’ diyerek yürüdüğü ve ’Vururum atanı’ diyerek silah çekme girişiminde bulunduğu öne sürüldü. Görüntülerde müdahale sırasında gazdan kendisi de etkilenen Binici’nin, polislerin yanına gelerek, “Ne diye atıyorsunuz. Bekle bekle. Milletvekili olarak buradayım. Hangi şerefsiz attı” dediği ve elini beline doğru götürdüğü görüldü.


  http://www.radikal.com.tr/1119784111978415

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Velev ki - ahmed-mehmed

  elini beline atti "serefsiz" de dedi.Silah oldugu ne malum?Velev ki silahi var.Belinden cikaracagi ne malum.Cikartti diyelim belindeki silahi.Bu durumda ates edecegi ne malum.Hadi ates te etti diyelim ama birini hedef alacagi ne malum.Hadi silahi cikartti,polisi hedef aldi ve ates etti.Polisin olecegini kim soyluyor.Hadi onuda oldurdu ama yillarca bu polis bu devlet koyleri bosaltip ,Diyarbakir cezaevinde iskence yapmadi mi?Bir halkin dili ,kulturu yasaklanmadi mi?Yani hersey mubah vekilimize.Kim tutar sizi.

  VELEV Kİ DİYELİM SİLAH ÇEKTİ BEYLER NE YAPIYORUZ BU SÜRECİ AÇIKÇA SABOTE ETMEKTİR - semi ekrem

  Devlet aklı maalesef bir türlü koordineli çalışamıyor bunun yanında da hamaratlı medyamızında yangına körükle gitmesi inanılmaz ama gerçek zihinlerdeki haber alma ihtirası ile verdigi zararı görememesidir.Burada oluşan tabloda kusurların çok oldugu ve ısrarla yansıtlması kabul edilemez vekilin silah çekmesini haber yapmak haberin ne kalitesini ne de taraflıgını gösterir.Bakınız bizler olayın nedenlerini irdelemedigimizde kabahatliyi kolay suçlayarak toplumun bdp ye bakışını kör ateş kıvılcımına getiriyoruz dikkatli ve hassas olalım

  silah - sakar47

  içişleri bakanı sayın güler ilk icraatı milletvekilini öldürmeye teşebbüsle başladı ama başaramadı,merhum hirat dinkin hesabını vermeden iç işleri bakanı oldu galiba gelen gideni aratacaktır

  ... - AENCÜ

  Açlık grevi sürecinde yine polis saldırmış ve İbrahim Binici "bomba olur aranızda patlarım, yeter artık" demişti, öfkelenmekte haklıydı, yine haklı ama öfkesinin hedefi bu polisler değil, onları oraya yollayan vali ve içişleri bakanı olmalıdır. tüm gazetecilere sesleniyorum, oradasınız yaşananları görüyorsunuz, ve görüntüleri çekiyorsunuz lütfen kesmeden sansürlemeden bizimle paylaşın, var mı siz de o yürek, insanları nasıl çileden çıkarıyorlar hadi paylaşın.

  silah - sakar47

  polisin sayın gülten kışanak'ı 10 metreden hedef alarak attığı gaz bombasını neden yazmıyorsunuz düşmanca bu hareket karşısında millet vekili kendini savunmiyacakmı neden bunu yazmıyorsunuz yazamazsın çünkü sizlere emir öyle bu yoruma da yayınlamazsınız

  Az Bile - aliselvi

  Benim Merak ettigim birileri size su SIKACAK, Gaz Atacak ve coplyacak tepkiniz ne olurdu diye cok merak ediyorum. Polis Polisligini bilecek AKP vekili ucakla üzerinde ucarken bile korkudan Hazir ola gecen Polis söz konusu Kürtler olunca ali kiran bas kesen oluyor..

  Polis var ya bu polis hic adam olmayacak.. - egekara

  Ayrica kamerayi ceken "ya birsey yapmiyorlarki niye atiyoruz" diyor Milletvekili de bu kamerayi kullanan kisiye "Pe....nk" diye kufur ediyor aslinda goruntuler iyi incelenirse gaz bombasini atan kisinin de Milletvekilinin ta kendisi oldugu anlasilacaktir,arz ederim..tam bir GAZ haber.