BDP'li Pervin Buldan: Acilen İmralı Adası'na gitmemiz gerekiyor

BDP'li Pervin Buldan: Acilen İmralı Adası'na gitmemiz gerekiyor
BDP'li Pervin Buldan: Acilen İmralı Adası'na gitmemiz gerekiyor
KCK'nın 'çekilmeyi durdurduk' açıklamasının ardından ilk tepki, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'dan geldi: "Çekilme durdu ama süreç devam ediyor. Bu Hükümete bir mesaj. Bizim acilen İmralı'ya gitmemiz gerekiyor" dedi.
Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARAKCK’nın “çekilmenin durduğuna” ilişkin açıklamasının ardından ilk tepki, çözüm sürecinin aktörlerinden biri olan BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan’dan geldi. Buldan, “Çekilme durdu ama süreç devam ediyor. Bu Hükümete bir mesaj. Hükümetin bir an önce somut adım atması lazım. Bizim acilen İmralı’ya gitmemiz gerekiyor” dedi.

KCK, Hükümetin “demokratikleşme ve Kürt sorununun çözümü konusunda adım atmaması” sonucu geri çekilmenin durdurduğunu duyurdu. Çekilmenin durmasının sürecin sona erdiği anlamına gelmediği de belirtildi. Açıklamaya ilk değerlendirme BDP Grup Başkanvekili Buldan’dan geldi. Buldan Radikal’e yaptığı açıklamada, “Bu sürecin sona erdiğini göstermiyor. Zaten kendileri de açıklamalarında belirtiyor, ateşkes devam ediyor. Süreç de devam ediyor. Bu hem ateşkesin, he de sürecin sona erdiği anlamına gelmez” dedi.

HÜKÜMETE MESAJ
Çekilme ile ilgili kararın KCK’nın vereceği bir konu olduğunu belirten Buldan, “Bu hükümete bir mesajdır. Hükümetin acil bir hükümet açıklama yapması gerekiyor. Demokratikleşme paketini acilen gündemine alarak, somut adımları atması gerekiyor” diye konuştu. Buldan, Abdullah Öcalan ile görüşmek için başvuru yaptıklarını belirterek, “Bizim acilen adaya gitmemiz gerekiyor. Başvuru yaptık haber bekliyoruz” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/114993911499397

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sen Cal sen oyna - classic

  Büyük bir heyecan ve gürültü ile baslayan bu sürecin,gelip bi duvar kenarinda mola verecegi belliydi .On yillardir devam eden, kan ve göz yasi ile bezenmis bu sorunu cözmek ,üzgünüm ama bugunkü siyasetcilerin cözebilecegi bir mesele degil.Ülke degerlerine sahip cikamayan ,insanlari bizden olanlar(YANI OY VERENLER)ve olmayanlar diye ayristiran, kisacasi demokrasiyi icsellestirememis,muhalif her düsünceyi düsman gören,Entellektüel birikimi, Ümmetci bir anlayistan öteye gidemeyen bir zihniyetin bu meseleyide "ben calar ben oynarim " durumuna sokmasi kacinilmaz bir son olsa gerek.

  ironi - isakent

  asıl golü bdp yöneticileri yedi davul boyunlarında ama tokmak başkasında

  basit soru - jooma

  hükümet çözüm sürecinden beri ne yaptı? birbilen öne çıksın.

  Siyaset Sanatı. - Clear

  Türkiye'de alışıldığı gibi "her şeyi eleştirmek,her şeye kulp takmak" aslında siyaset sanatı değil,politikacılık oynamaktır.Ortalık yalın yani homojenken herkes siyaset yapar.Siyaset sanatı ortalık bulanık ve karışıkken,çözüm üretebilmek ve o çözüme gidebilmektir.Bunu bilerek politika üretin ki,adama siyasetçi desinler.

  BEN BU İŞTEN BİR ŞEY ANLAYAMADIM - pispor

  Çünkü başbakan diyor ki süreç diye yada çözüm diye bir şey yok demokrasiye geçiş var paketler var bu paketler ile bu sorun çözülür Kandil ise biz çekilmeyi durdurduk operasyon olursa kendimizi savunur hatta geri çekilenleri de içeriye tekrar göndeririz diyor BDP eş başkanı sayın Demirtaş Süreç devam ediyor diyor ve şimdi de Pervin hanımefendi, çok acil olarak sayın Öcalan ile görüşmemiz gerek Ben şunu çıkarıyorum Hükümet saman altından su yürütmeye çalışıyor ama başarılı olamıyor BDP nin bir günahı yok onlar gerçekten barıştan çözümden yana Hükümet ile İmralı arasında Kalmışlar Kandil özgür istediği kartı oynuyor ABD Suriye ye olası bir askeri müdahale İşleri çok karıştıracak AKP iktidarı bir oyun peşinde ama Sonu hayırlara vesile olsun derim

  yerim dar - likapa

  hükümetin mesaja falan ihtiyacı yok, siz kendi kendinize mesaj veriyorsunuz.sanki ne yaptınız da neyi durduruyorsunuz.geline oyna demişler yerim dar demiş.

  Aman hiç durmayan... - yazarın sonu

  Hemen koşun adanıza. Başkanınıza sorun, ondan habersiz adım atmayın, insiyatif almayın, denileni yapın. Sonra da bir Halkı temsil ettiğiniz yalanını durmayın söyleyin gözlerimizin içine baka baka. Başkanınızdan süreci durdurun cümlesi çıkarsa ortalığı talan edin, ateşe verin. Bir putlaştırma sendromu daha yaşatın insanoğluna. Zaten onun sözü gözü üzerine bu masaya oturmuştunuz değil mi? Bir parça rahatlık için....