BDP'li Tuncel, 25 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi

BDP'li Tuncel, 25 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi
BDP'li Tuncel, 25 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi
BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde çıkan olaylarda Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner'e tokat attığı gerekçesiyle yargılandığı davada 25 bin lira para cezasına çarptırıldı

ŞIRNAK – Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde 2011 yılında Nevruz kutlamaları sırasında olaylar çıkmıştı. Silopi'deki olaylar sırasında BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, ilçede görev alan Şırnak Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner'e tokat atmıştı. Olayın ardından Emniyet Müdürü Murat Çetiner, milletvekili Tuncel hakkında Silopi Asliye Hukuk Mahkemesi'nde manevi tazminat davası açtı. Davanın bugün görülen 8'inci duruşmasına Çetiner ile Tuncel'in avukatı hazır bulundu. Mahkeme, Milletvekili Sabahat Tuncel'i, 'kamu görevlisine fiili ve sözlü saldırıda bulunduğu' gerekçesiyle 25 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etti.

ŞIRNAKLI ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNE BAĞIŞLAYACAK

Emniyet Müdürü Çetiner, daha önce yaptığı açıklamada, tazminattan kazanacağı parayı Şırnaklı öğrencilerin eğitimine bağışlayacağını söylemişti.(dha/Ebubekir Karatoprak)


  http://www.radikal.com.tr/112692911269295

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  RESMEN HAKSIZLIKTIR - pispor

  emniyet güçleri BDP vekillere su sıkar sakat eder,gaz bombası atar,Ahmet türke tokat atar sivil vatandaşı,güvenlik görevlisi ne ceza ne tazminat,buna kusura bakmayın haksızlık hukuksuzluk ve kürd oluncada insan yerine koymamak denir.ben bu cezayıda protesto ediyorum.

  İnsan - cem_ozgen

  Bu karar rezalettir faşist devlet refleksini göstermiştir,devletin görevlileri her türlü işkence yapar bırakın ceza vermeyi ödül niteliğinde cezalar verir bu devletin mahkemeleri ama bir vatandaş bir milletvekilibir tokat atar kendini savunma amacıyla bakın görün cezayı bu rezilliktir ...

  TAKTİK BAŞARILMIŞTIR. - m.rozbilen

  Önemli olan oyuna gelmemek ve sinirlerine hakim olabilmektir.Bu ise hem zor hem de herkesin başarabileceği bir iş değildir.Karşındaki seni suç işlemeye adeta tahrik ve teşvik taktiğini uygular,sana tuzak kurar.Keklik gibi bu tuzağa düştüğünde iş işten geçmiş olacaktır.Burda tecrübe çok önemlidir.Gerçi insan bin yıl da yaşasa ömrü tecrübe edinmeye yetmez,o başka ama her tecrübesizliğin bir bedeli vardır.Genç bayan vekil tecrübesizliğin kurbanı olmuştur.Bu ona ders ve geçmiş olsun.

  Ceza - suvari47

  Polise bir tokatin cezasi 25 bin liraymis.Tokat,dayakdan vazgectik polisin kameralar karsinda vatandasin kolunu kirmasi kac para?

  öyleyse - enkidusiyar

  parayı şırnaklı çocukların eğitimine harcayacaksa sayın şube müdürü benim bildiğim sabahat tuncel seve seve 25 bin lirayı verir.