BDP'li Tuncel'in attığı tokadın parası Şırnaklı öğrencilere gitti!

BDP'li Tuncel'in attığı tokadın parası Şırnaklı öğrencilere gitti!
BDP'li Tuncel'in attığı tokadın parası Şırnaklı öğrencilere gitti!
Şırnak Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner, Silopi İlçesi'nde kendisine tokat atan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'den mahkeme yolu ile aldığı 36 bin 720 lira tazminatın ilk taksiti ile Şırnaklı öğrencilere hediyeler alıp nakdi yardımında bulundu.

ŞIRNAK - Silopi'de 21 Mart 2011 günü yürümek isteyen BDP 'liler ile tartışan ve BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in tokat attığı Şırnak Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner, Silopi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davada Tuncel'den yasal faizi ile birlikte 36 bin 720 lira tazminat kazandı. 14 taksit halinde BDP'li Tuncel'den tazminatı alacak olan Güvenlik Şube müdürü Çetiner, aldığı ilk taksitle İstiklal İlkokulu'nda eğitim gören öğrencilere çeşitli hediyeler aldı ve zarflar içerisinde çocuklara para yardımında bulundu.


' TÜRKİYE HUKUK DEVLETİ'


Şark hizmeti 2 yıl olmasına rağmen 4 yıldır Şırnak'ta halen görev yapan Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner, aldığı tazminat paralarını eğitime harcayacağını söyledi. Şırnak'ın eğitim ile anılmasını istediğini belirten Çetiner şöyle dedi:"Maalesef tatsız bir olay yaşadık, olmaması gereken bir olaydı. Fakat biliyorsunuz ülkemiz bir hukuk devleti. Bizde konuyu yargıya taşıdık ve yargı bu konuyla ilgili bir karar verdi. Tazminat davası açmıştık, kazandık. Daha önce ifade ettiğim gibi bugün bu tazminatı özellikle şehitlerimizin çocukları ve yine desteğe muhtaç Şırnaklı çocuklarımızın eğitimine kullanıyoruz. Şırnak'ın eğitim ve güzellikleriyle anılmasını istiyoruz."

BDP'li Tuncel'den, tazminata tepki: Karar siyasi


EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISINDAN TEŞEKKÜR

Şırnak Emniyet Müdür Yardımcısı Zeki Güven de, Toplum Destekli Polislik şubesi olarak eğitime destek faaliyetlerinin devam ettiğini ve bu çerçevede ihtiyaç sahiplerini okul müdürleri ve öğretmenler ile görüşerek tespit ettiklerini söyledi. Emniyet Müdür Yardımcısı Güven, "Şube müdürümüzün, geçtiğimiz yıl almış olduğu tazminatı Şırnaklı öğrencilerin eğitimine harcayacağı şeklinde beyanatı olmuştu. Bugün yine bu kapsamda müdürümüz buraya geldi ve bu vaat ettiği konuyu gerçekleştirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz" dedi. (dha/Ebubekir KARATOPRAK)


  http://www.radikal.com.tr/1154431115443117

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DİKKAT ! - sks222

  Tuncelin Polis şefine tokadı... Ne görüntülerde ne fotoğraf karelerinde öncesi yok. Polis ve gösteri yapmak isteyen gurup arasında diyalog sürerken milletvekillerini de kasten ıslatan tomalar, gaz ve su sıkıyor. Tokat atan kadının sırılsıklam halini görmüyor musunuz? Medya polis şefini sahiplenirken bu ülkenin meclisinin bir milletvekiline yapılan bu terbiyesizlik, bu aşağılama, bu şiddet yok sayılıyor. Hep tokatın atıldığı 2-3 saniyeyi izledik. Ya öncesi ? Şimdi yüce Türk adaleti tokatın hesabını Tuncelden sordu, tazminat parası ile de polis şefi yoksul öğrencilere hediye dağıtıyor edebiyatı yapılıyor. Gönlü bol polis memuru ve onursuz medyaya sormak isterim : O hediye poşetleri neden üzerinde emniyet müdürlüğü amblemi ve yazısı var ? Hediyeleri alıp dağıtan gönlü bol polis şefi mi yoksa emniyet müdürlüğü müdür? Eğer sadece poşetler emniyete aitse, bu polis şefi şov yapmak için emniyetin poşetlerini neden kullanıyor. Yani benim cebimden çıkan parayla mı artistik yapılıyor ?

  eğitim şart - fıratın yılmaz

  o polisin devlet marifetiyle gasp ettiği parayı Şırnak'a değil de kendi memleketinde eğitim ve sosyal konularda harcamasını umardım. ne de olsa polisin eğitime vb. konularda desteğe ihtiyacı çok. Şırnak'ın yerlisi polis olmayacağına göre kendi memleketinde kullanmasını tavsiye ediyorum.

  BDP'liler onca darp ediliyor neden hiç tazminat kazanamıyorlar acaba?? - ÖZGÜR KAYI

  Tayyip Erdoğan'da Osman Baydemir'e Tazminat Davası açmıştı,,Normalde Hukuk davaları 2-3 senede sonuçlanırken hemende 50 bin TL tazminatı kapmıştı,,BDP'li vekiller darp edilir,tazyikli su ve biber gazı yer, yerlerde sürüklenir mahkeme takipsizlikle davaya gerek bile duymazken onlar aleyhine tazminatlara karar vermesi adaletsizliğin dibe vurulmuş halini gösteriyor..o amirin emriyle biber gazı ve tomalardan atılan su ile üstü başı sırılsıklam olmuş kadına hiç mi sormadı bu mahkeme ''seni bu hale kim getirdi'' diye

  reklam kokan hareketler.. degilsede vekilin parasi kendi cocuklarina gitmis - OSCAR82

  turkiye bir hukuk devleti evet ama o hukuk, devletin resmi ideoljisini temsil edenler icin daha bir guzel isliyor nedense, bir insanin digerini tokatlamasinin savunulur bir tarafi olamaz ama o takatin atildigi gun yasananlara da bakmak gerekir ayni sekilde siddete maruz ,kalan bdp miletvekililleri veya belediye baskanlarin ugradiklari haksizlik karsisinda actiklari davalarda da surec böyle isliyor mu acaba veya karakollarda yolda sokaklarda kameralarin ve insanlarin gözleri önunde polisin yaptigi siddetin tecavuzunde bir karsiligi oluyor mu acaba

  politik ayrım. - yasin59_8124

  Vekilin yaptığını doğru bulmuyorum ayrıca tokat tokat değil zaten ancak medyanın ve bazı kesimlerin tavrı ^^Türk Polisi^^ne dayak şeklinde idi burada polisin bir anlamı yok aslında vuran bir BDB li olunca kıyamet koparıldı.peki yanında nişanlısı varken kalın enseli babaların çocuklarından (metin aşık ile albayrak'ın çocukları) alçakça onca kişiden yediği dayağa neden dikkat çekilmedi neden! o genç emniyet amiri yaşamı boyunca unutamayacak tabi bende hem haksızlığı hem kalın enseli baronların kimliksiz çocuklarını.Ey radikal hadi göster radikalliğini ve o davayı takip et.

  senin gibilere tabiki hukuk devleti - demlicay2011

  sen onu bizi batıran avrupa mahkemelerindeki istatistiklere sor. okuman yazman aratırman yok maaş alıyorsun. hoş dava da haklı çıkmana bir şey demiyorum ama hala hukuktan bahsetmen geri kalan taksitlerin babına bağlıyorum. geri kalan taksitleride verde görelim.

  objektif bakmak gerek. - ctrlaltdelete

  Başka üzücü ve kötü olayları yazmışsınız ama bunların olması bu cezanın verilmemesini gerektirmez. Her olay ayrıdır ona göre değerlendirilmelidir.