BDP'li vekillere yine tahliye yok

BDP'li vekillere yine tahliye yok
BDP'li vekillere yine tahliye yok
Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi BDP Milletvekilleri Gülser Yıldırım ve İbrahim Ayhan'ın tahliye taleplerini oy birliği ile reddetti.

 

 

DİYARBAKIR - Tutuklu BDP Milletvekilleri İbrahim Ayhan ile Gülser Yıldırım'ın tahliye istemlerinin ret kararına itirazda bulunduğu 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi de başvuruyu reddetti.
Diyarbakır 5 ve 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemeleri, tutuklu Milletvekilleri Selma Irmak (Şırnak), Faysal Sarıyıldız (Şırnak), Kemal Aktaş (Van), İbrahim Ayhan (Şanlıurfa) ve Gülser Yıldırım'ın (Mardin) tahliye istemlerini reddetti. Sanık avukatları, İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım için Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'ne, Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak ve Kemal Aktaş için ise 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne itirazda bulundu.
İtiraz üzerine Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi savcısı mahkemeye sunduğu mütalaasında milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak ve Kemal Aktaş'ın tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti ise bu talebi reddetti.
Yine itiraz üzerine Diyarbakır 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi savcısı, mahkemeye sunduğu mütalaada milletvekilleri İbrahim Ayhan ile Gülser Yıldırım'ın tahliyelerini talep etti. 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi, bugün savcının talebini değerlendirdi. Mahkeme oy birliğiyle miletvekilleri İbrahim Ayhan ile Gülser Yıldırım'ın tahliye taliplerini reddetti. (DHA)