BDP'lilerin tahliye talebi yine reddedildi

BDP'lilerin tahliye talebi yine reddedildi
BDP'lilerin tahliye talebi yine reddedildi
Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi de tutuklu BDP milletvekillerinin tahliye talebini reddetti.

Radikal.com.tr – Tutuklu BDP milletvekillerinin tahliye talebi bir kez daha reddedildi.

CHP ’nin tutuklu milletvekili Mustafa Balbay'a ilişkin tahliye kararının ardından tutuklu milletvekillerine ilişkin Diyarbakır 5 ve 6. Ağır Ceza Mahkemeleri'ne yapılan tahliye talepleri "bireysel başvuru yapılmadığı" gerekçesi ile reddedilmiş, BDP’nin tutuklu milletvekilleri Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ve Kemal Aktaş bunun üzerine bir üst mahkeme olan Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz başvurusu yapmıştı. 

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan tutuklu vekiller Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ve Kemal Aktaş'a ilişkin yapılan itiraz başvurusuna ilişkin mütalaa hazırlayan Cumhuriyet Savcısı ise her üç vekilin tahliyesini talep etmişti.

İtirazı inceleyen Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, itirazı reddederek tutukluluğun devamına karar verdi.


HDP ve BDP'li vekillerin açlık grevi sona erdi


Savcı, BDP'li vekiller için tahliye istedi


  http://www.radikal.com.tr/116726211672623

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Illaki soyacaksin... - Turk

  Kardesim; bakan-makan cocugu olup, kutu kutu dolariniz olsaydi, cooooktannn hepiniz serbestiniz... Sizin davaniz; rusvet davasi sonuclandiktan sonra bile bitmez. Inanmiyorsaniz; bekleyin de gorun...

  TAHLIYE TALEBININ RED GEREKCEINE BAK - m.rozbilen

  Hukuk okumus biri olarak boylesi yargiclar tarafindan yargilanmak ne aci bir sey.Siz yargicsaniz ben de astronotum.Bu kadar alenen tarafgirlik ve keyfilik olmaz ki.Sizin yuzunuzden ulkemiz itibar kaybediyor,biline.

  TARIH YARGILAYACAK ! - palenke

  BDP'li Milletvekilleri ne Rüsvet,ne yolsuzluk nede Para ile ilgili konularda yargilandilar,ilerde cocuklarina Güzel bir Türkiye kuruldugunda övünerek ödedikleri bedelleri belkide gülümseyerek anlatacaklar,YA ÖTEKILER Rüsvetciler,yolsuzluk yapanlar.Ülkenin zenginlik kaynaklarini baskalarina peskes cekenler ne anlatacaklar ilerde cocuklarina,torunlarina,merak edesim bile gelmiyor.