BDP'nin çadırı TOMA ile yıkıldı

BDP'nin çadırı TOMA ile yıkıldı
BDP'nin çadırı TOMA ile yıkıldı
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde, BDP'liler tarafından Suriyeli Kürtler'e destek amacıyla ilçeye kurulan 'Nöbet çadırı', polis tarafından zırhlı araçlarla yıkıldı.

CEYLANPINAR - BDP ve DTK tarafından Suriyeli Kürtlere destek amacıyla dün düzenlenmesi planlanan ve Valilik tarafından alınan yasak kararı nedeniyle gergin geçen 'Rojava ile Dayanışma Yürüyüşü' ardından, bugün ilçe merkezindeki Üç Fidan Parkı'na 'Nöbet çadırı' kuruldu. Çadırın kurulmasının ardından buraya gelen Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yasak kararını hatırlatarak alanın boşaltılmasını ve çadırın kaldırılmasını istedi. Polislerin bu isteğine parkta bulunan; DTK Eşbaşkanı ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile BDP milletvekilleri Nursel Aydoğan, İbrahim Binici, Hüsamettin Zenderlioğlu ve Ayla Akat olumsuz yanıt verdi. Polis, yaptığı uyarı ardından yaklaşık yarım saat parkta kurulu kalan çadırı Toplumsal Müdahale Aracı (TOMA) ile yıktı.
Milletvekillerinin tepki gösterdiği olayın ardından polis, yıkılan çadırın bulunduğu park ile ilçe merkezindeki güvenlik önlemlerini artırdı. (Ali LEYLAK-Ömer PINAR/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114493811449386

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KURT KARDESLERIM - BABATURK

  Istikbal sizlerin olacak, biz gariban turklerde sizin sayenizde demokrasiye ve hurriyetlere kavusacagiz. Gazaniz mubarek olsun

  Artik hicbir inancim kalmadi - bioinsanolmak

  Bir KÜRT bireyi olarak Tayib Erdogan hükümetinden ne BARIS nede KARDESLIK istiyom. Bukadar oyalama bukadar kandirma ve bukadar zulim yetti artik. Ne olacaksa olsun. Birtaftan Kürtlerle kardesiz herkes esittir diyeceksin diyer taraftan hertürlü haksizligi zulmü yapacaksin. Ve suriyedeki Kürtleri katletmesi icin baska ükelerden elkaide ve diger canileri getirteceksin. Kürtler bugüne kadar hicbir hükümete boyun egmedi. Ölsekte eymiyecegiz ve eydireyimeyeceksiniz.

  Baskılar direnişi direnç tutar - Amedi botan

  90 yıl önce 100 yıl öncede osmanlı-tc kürdlere saldırıyorlardı 1980 de evren saldırmıştı yok etmeye çalıştı keza SADDAM yine yok etmek istedi sonu hüsran oldu bugün yine kürdlere saldırıyorlar TC-AVrupa- arap-acem..... Dünya iki yüzlü olmuş Allahın yarattığı dünya bu haldemi olacak Bu şekilde insanların İnancıda sorgulanıyor...... islamiyetlik buysa cenneti hakedeceklermi

  akp - Jan21

  İnsanların demokratik tepkilerini bile ortaya koymaya izin vermeyen akp ile Kürt sorunu nasıl çözülecek bilemiyorum. Bunlarmı demokratik talepleri karşılayacak sormak gerek..

  TOMA - Gılgameş

  Bu zihniyet dünyanın en '............................'lı. Egemen ssitemin Kürtlerin isteklerine ne kadar yakın olduklarınını görün. El-Kaide dedikleri Irak'ta Türkmenleri soykırımdan geçirse ne yaparlardı acaba? Ama söz konusu Kürtler olunca ne yapacaklarını göstermek için hiç utanmıyorlar bile. Bu soykırıma karşı olmak gerekirken karşı olanlara TOMA gönderiyorsunuz. Sizin gidişiniz belli. Varacağınız nokta da. Torunlarınız sizlerden utanacak. Buna emin olun.

  Görgüsüzlük ve riyakarlik - Ari Zerdüst

  AKP ve polisi cok görgüsüzce davraniyor. Cünkü kürtler karsi tarafta yardim bekliyen akrabalarina destek ve güc vermek icin oradalar.Onun disinda bir talebi yok.Böyle bir insani eyleme saldirmak görgüsüzlügü ifade eder.Riyakarliga gelince.Kürt halk önderi Öcalanla görüsüp cözüm diye bir sürec baslatmissin.Akabinde Rojava Kürtlerin en bastaki temsilcisini davet edip karsilikli tahütlerde bulunuyorsun. Ve arkasinda hakaret edercesine kürdün en insani davranisina düsmanca saldiracaksin!Bunada halk dilinde RIYAKARLIK denir.Görgüsüzlerle ve riyakarlarla hic bir insani is yapilamaz.Dünyada bu özeligi tasiyanlarla tek bir is yapan varsa lütfen örneklendirin.YOK. Masaya oturup sorunlari cözmek akili ve öngörülü insanlarin isidir.Riyakarlarin ve öngürüsüzlerin isi degil.Kürtlerde kimlerle görüsme yaptigini artik iyi anlamali. EDI BESE!!!