Bebeği fünyeyle paklatacaklardı

Siirt'teki Yenimahalle Camii'ne önceki akşam yatsı namazına gidenler, kapıda bir çöp poşeti görünce bombadan kuşkulandı. Gelen polis imha düzeneği kurdu.
Poşetteki kıpırtı bir bomba uzmanının dikkatini çekince gerçek anlaşıldı: İçerideki henüz göbek bağı bile kesilmemiş ve donmak üzere olan bir bebekti.

SİİRT - Cami kapısında şüpheli görülen ve bomba diye imha edilmesine karar verilen poşetteki yeni doğmuş erkek bebek son anda fark edildi.
Yeni Mahalle Camii'ne önceki akşam yatsı namazı için gelenler kapıda bir çöp poşeti görünce bomba şüphesiyle polisi aradı. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları, kontrollü patlatma yapmak için çevre emniyeti alarak hazırlık yaptı. Bu sırada poşette kıpırdanma oldu. Poşete yaklaşan özel giysili uzman, içine baktığında donmak üzere olan kundağa sarılı bebeği fark etti. Az daha bomba diye imha edilecek poşetteki soğuktan morarmış bebek Siirt Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Doktorların müdahale ettiği erkek bebeğin, göbek bağının kesilmediği görüldü. Bebek daha sonra Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi Hastanesi Çocuk Servisi'ne sevk edildi. Yedi aylıkken doğduğu sanılan bebeğin, sağlık durumunun kötüleşmesi nedeniyle sevkinin yapıldığı belirtildi. Yanında bir not bulunmayan bebeğin kim ya da kimler tarafından terk edildiğinin saptanabilmesi için soruşturma başlatıldı.