Bebeği kucağında öldü...

Üç ay önce anne olan Zerrin Tahincioğlu Fırat, Ankara'nın göbeğindeki evinde vahşi bir cinayete kurban gitti. Eve giren bir kişi, genç anneyi, kucağında bebeği olduğu halde, 52 bıçak darbesiyle öldürdü.

ANKARA - Üç ay önce anne olan Zerrin Tahincioğlu Fırat, Ankara'nın göbeğindeki evinde vahşi bir cinayete kurban gitti. Eve giren bir kişi, genç anneyi, kucağında bebeği olduğu halde, 52 bıçak darbesiyle öldürdü.
Trajik olay, Tahincioğlu ve Fırat ailelerini perişan etti. Polis, cinayet zanlısı olarak hırsızlıktan sabıkası bulunan Sebahattin İpek'i Konya'nın Akşehir ilçesinde gözaltına aldı.
Olay, geçen hafta pazartesi günü, Ankara'nın Gaziosmanpaşa semtindeki Vedat Dalokay Caddesi'nde yaşandı. Doğum iznini kullanan Hacettepe Ünivesitesi Odyoloji Bölümü araştırma görevlisi Zerrin Tahincioğlu Fırat'ın kanlar içindeki bedeni, eve gelen eşi İbrahim Fırat tarafından bulundu. Ölmeden önce üç aylık bebeğine sıkıca sarıldığı görülen Fırat'a yapılan otopside 52 bıçak darbesine maruz kaldığı anlaşıldı.
Olay üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği geniş kapsamlı soruşturma başlattı. Olay yerinden ayrıntılı deliller toplayan polis, bulduğu ipuçlarından yola çıkarak, daha önce Akşehir'de hırsızlıktan 15'e yakın sabıkası bulunan Selahattin İpek ismine ulaştı. Bu gelişme üzerine Akşehir'e gönderilen uzman bir ekip, zanlıyı gözaltına aldı.
Ankara Emniyet Müdürlüğü
Asayiş Şube'de sorgulanan İpek'in, girdiği evde işlediği korkunç cinayeti tüm ayrıntılarıyla anlattığı belirtildi. İpek'in polise verdiği ifadede, annesi ile babasının ayrı olduklarını, Ankara'ya olaydan bir hafta önce geldiğini ve parası olmadığı için parklarda yatıp kalktığını söylediği açıklandı.
Pencereyi açık görmüş
İfadesine göre olayın yaşandığı sabah, elinde giyeceklerinin bulunduğu bir çantayla Vedat Dalokay Caddesi'ne gittiğini belirten İpek, balkon camı açık duran daireyi hemen fark ettiğini, kapı zilini çaldığını, ancak ses gelmeyince kimse olmadığını düşündüğünü söyledi. İpek, elbiselerinin bulunduğu çantasını bir camiye bırakıp balkonun altındaki demir parmaklıklardan eve girdiğini ve daha sonra yatak odasında kadınla karşılaşarak cinayeti işlediğini anlattı. Fırat'ın uyanarak "Ne yapıyorsun" diye bağırması üzerine telaşlanan hırsız, elindeki bıçağı defalarca genç anneye sapladı. Polis, hırsızın cinayeti işledikten sonra üç yüzük alarak evden uzaklaştığını, kanlı elbiselerini değiştirip yüzükleri toplam 75 YTL'ye sattıktan sonra da Akşehir'e döndüğünü açıkladı.
Cezaevine gönderildi
Selahattin İpek'i Akşehir'deki evinde yakalayan Ankara Emniyeti ekiplerinin, İpek'in çantasında çok sayıda ameliyat eldiveni ele geçirirken, olayda kullanılan kanlı eldiveni de apartman boşluğunda bulduğu açıklandı. Sorgusu tamamlanarak dün mahkemeye çıkarılan İpek, tutuklanarak cezaevine konuldu.


    http://www.radikal.com.tr/7453997453990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.