Bebeği zehirledi, yaktı, halı sahaya gitti

Bebeği zehirledi, yaktı, halı sahaya gitti
Bebeği zehirledi, yaktı, halı sahaya gitti

T.Ö. ve M.Ö. gözaltına alındı.

Sivas'ın Divriği İlçesi'nde yaklaşık 1 haftalık olduğu belirlenen yakılmış erkek bebek cesedi bulundu. Jandarma ekipleri bebeği kamyon şoförü M.Ö.'nün (31) öldürdüğünü tespit etti.

SİVAS - Divriği İlçesi’ne 10 kilometre mesafedeki Dumluca Köyü Caferin çeşmesi mevkisinde geçen 13 Mayıs’ta yakılmış halde yeni doğmuş bir bebek cesedi görenler, durumu jandarmaya haber verdi. Sivas İl Jandarma ve Divriği İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri zanlıları bulmak için soruşturma başlattı.

Kent genelinde hastanelerde dünyaya gelen bütün bebeklerin kayıtları çıkarıldı. Yapılan incelemeler sonucunda jandarma yakılmış haldeki bebeği, Sivas’ta özel bir hastanede T.Ö.’nün dünyaya getirdiğini belirledi. Ekiplerin 2 günlük yoğun çalışması sonrası Divriği ilçe merkezinde yaşayan T.Ö. ile kamyon şoförü eşi M.Ö. gözaltına alındı.

BEBEĞİ ÖLDÜRDÜKTEN SONRA HALI SAHADA MAÇ İZLEDİ
Yapılan ilk sorgulamada olayı inkar eden M.Ö. daha sonra bebeği otomobille belirtilen bölgeye götürüp kundağıyla birlikte yaktığını itiraf etti. Şüphelinin fakirlik yüzünden bebeğe bakamayacakları için öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Şüphelinin bebeği yaktıktan sonra ilçe merkezine dönerek bir halı saha maçını izlediği anlaşıldı. M.Ö. ve T.Ö. çiftinin 1 yaşlarında bir kızları bulunduğu ve erkek bebeğin ise geçen hafta Sivas’ta özel bir hastanede dünyaya geldiği öğrenildi.

GAYRİMEŞRU ŞÜPHESİ
Şüpheli M.Ö.’nün bebeği fakirlik yüzünden öldürdüğünü iddia etmesine rağmen, jandarma bebeğin gayrimeşru ilişki sonucu doğduğu için öldürülmüş olabileceği ihtimalini de dikkate aldı. Bebek cesedi otopsi yapılmak üzere Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderildi. Gayrimeşru olma ihtimaline karşı bebek ve aileden DNA örneklerinin alınarak karşılaştırılacağı belirtildi. Olayın ardından gözaltına alınan anne T.Ö. fenalaşınca Divriği Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinden sonra sorgulama için jandarmaya götürüldü.

YAKILMADAN ÖNCE ZEHİRLENMİŞ
Hastanede yapılan ilk otopside, bebeğin yakılmadan önce zehirlendiği yönünde bulgular tespit edildi. Şüpheli M.Ö.’nün jandarmadaki sorgusunun sürdüğü belirtildi. (Halife YALÇINKAYA/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113356211335624

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Durdu,Tutuldu. - Clear

  Savunmasız,biçare yavrucağa yapılanlar karşısında aklım durdu,dilim tutuldu.Konuyu çağdaş adalet anlayışı olanlara bırakmayı tercih ediyorum.

  SÖZÜN BİTTİĞİ YER - pispor

  Nasıl kıyılır ufacık bir bebeğe.aklım almıyor.hayvanlar bile yapamıyacağı zorlanacağı bir olay.

  Gün yüzü görmeyesin! - amaurot

  Fakirlik yüzünden bakamayacağını düşünüyosan berine gerine sahip olacan! O bebek senin cehaletinin kurbanı olmayı mı hakediyordu? Nasıl bir vicdandır o fakirlik yüzünden bebeğini yaktıran? Fakirliği öne sürüyorsun özel hastanede doğum gerçekleşiyor, ne yaman çelişki?

  "gayrimesru" degil "evlilik disi" - keryil

  bir cocugun "mesruiyeti" olmaz. olursa gayrimesru olani yok etmek de normal karsilanir tabi. cocuk cocuktur. evlilik disi denebilir hali tarif etmek icin. zira "evlilik disi cocuk" ve "gayrimesru cocuk" arasinda tasidigi mana bakimindan daglar kadar fark vardir. ironik olansa, evlilik disi dogdugu icin olduruldugunden suphelenilen bir cocukla ilgili, hassas bir sekilde yazilmasi gereken bu haberde, cocugun "gayrimesru" olma ihtimaline deginilerek cinayet islediginden suphelenilen kafa yapisinin pekistirilmesi.