'Bebeğim ne olur ölme'

'Bebeğim ne olur ölme'
'Bebeğim ne olur ölme'
32 aşınadik Aliye Yıldız, eşiyle kavga edenleri ayırmak isteyenci sopaların ve tekmelerin hedefi olduTahsin ÜLKER

ADANA’da, sokak ortasında eşiyle kavga edenleri ayırmak isteyen 9 aylık hamile 32 yaşındaki Aliye Yıldız, kocasını bırakıp kendisine saldıranlarca sopa ve tekmelerle dövüldü. Aldığı darbelerle yaralanan kadın ambulans beklerken ve ambulansa binerken karnını tutup, “Dayan bebeğim, ne olur ölme, hastaneye az kaldı. Sana bir şey olursa ben yaşayamam” diyerek gözyaşı döktü.
Olay, dün saat 23.30 sıralarında Hurmalı Mahallesi 34017 sokak üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, aralarında daha önceden husumet bulunan 45 yaşlarındaki Ahmet Bayram, çay ocağında çalışan 33 yaşındaki Metin Yıldız’ın evine gidip, “Baldızımı niye evine alıyorsun?” diyerek tartışmaya başladı. Kapı önünde başlayan tartışma, büyüyüp sokağa taşarak kavgaya dönüştü. Kavgaya Ahmet Bayram’ın yeğenleri de katıldı. Metin Yıldız, kavga sırasında iki koluna aldığı bıçak darbeleriyle yaralandı. Eşinin kavga ettiğini gören 9 aylık hamile Aliye Yıldız, sokağa çıkıp kavgayı ayırmaya çalıştı. Ahmet Bayram ve yeğenleri, kavgayı ayırmak isteyen Aliye Yıldız’a da sopayla ve tekmeyle vurmaya başladı. Karı- koca aldıkları darbelerle yaralanırken, Bayram ve yeğenleri kavganın ardından kaçarak kayıplara karıştı. Aldığı darbelerle gözyaşı döken hamile Aliye Yıldız, bağırarak çevredekilerden yardım istedi. Bu sırada çevrede toplanan vatandaşlar, polise ve 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdi. Kızı 10 yaşındaki Melek ve bir komşuları hamile kadını yere oturtup, güçlükle sakinleştirdi.


Sokak ortasında acıdan kıvranan hamile kadın, karnını tutup, bebeğine bir şey olup olmadığını kontrol etmeye çalıştı. Kaldırım üzerinde bir süre ambulansın gelmesini bekleyen Aliye Yıldız, “Bebeğim ne olur ölme. Sana bir şey olursa ben yaşayamam” diyerek gözyaşı döktü. Yıldız’ın kızı 10 yaşındaki Melek ve baba Metin Yıldız da, “İnsafsızlar hamile kadına bu yapılır mı?” diye tepki gösterdi. Bir süre sonra gelen sağlık ekipleri, Yıldız ve eşinin ilk kontrollerini olay yerinde yaptı. Aliye Yıldız, ambulansla bindirilirken, sedye üzerinde de sürekli karnını tutup, “Dayan bebeğim, hastaneye gidiyoruz, az kaldı” diye konuştu. Vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri olduğu, doğumuna birkaç gün kalan karnındaki bebeği ve kendisinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Kolundan yaralanan Metin Yıldız’ın da hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kavganın ardından kaçan 3 kişiyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. (dha)