Bebeğinin başını koparıp buzdolabında sakladı

Bebeğinin başını koparıp buzdolabında sakladı
Bebeğinin başını koparıp buzdolabında sakladı
Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Kimya Bölümü 3'ncü sınıf öğrencisi Ü.T., iddiaya göre, kredi yurtlar kurumu tuvaletinde doğurduğu bebeğinin başını kopartıp, odasındaki buzdolabında sakladı. Olay, askerde olan sevgilisinin geldiği izinde olayı öğrenip, ikna ettiği kadını emniyete götürmesiyle ortaya çıktı.

DENİZLİ - Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Kimya Bölümü 3'ncü sınıf öğrencisi Ü.T., iddiaya göre, kredi yurtlar kurumu tuvaletinde doğurduğu bebeğinin başını kopartıp, odasındaki buzdolabında sakladı. Olay, askerde olan sevgilisinin geldiği izinde olayı öğrenip, ikna ettiği kadını emniyete götürmesiyle ortaya çıktı.

Pamukkale Üniversitesi Kimya Bölümü 3'ncü Sınıf öğrencisi Ü.T., kampüs içinde bulunan kredi yurtlar kurumunda kalırken, kantinde çalışan F.C. ile tanıştı. İkili bir süre gönül ilişkisi yaşadı. Kantinde çalışan F.C., 9 ay önce askere gitti. Üniversitenin Kınıklı kampüsündeki Kredi Yurtlar Kurumu'nda kalan Ü.T., hamile olduğunu arkadaşlarından gizledi. Üç gün önce yurdun tuvaletinde doğum yapan Ü.T., iddiaya göre, kız bebeğin başını kopardıktan sonra poşete koyarak odasındaki buzdolabına sakladı. Askerden izne gelen ve olayı duyan F.C., üniversiteli Ü.T.'yi ikna ederek avukatlarıyla birlikte emniyete götürdü.

İfadesi alınan Ü.T.'nin bebeğin ölü doğduğunu ve ne yapacağını bilmediği için paniğe kapıldığını söylediği öğrenildi. Polisler, Ü.T.'nin yurttaki odasında arama yaparak, ölü bebeğin gövdesini ve başını aldı. Bebeğin cesedi otopsi için Denizli Adli Tıp Kurumu morguna götürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1161133116113319

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kyk de buzdolabı - yogaforever

  kykde budolabı olmasına kim inanaır en az dört kişilik odalarda bebek kafasını buzdolabında saklamak ise mucize gibi haber cok inandırıcı değil

  tamda kızlı erkekli aynı yerde kalma tartışmalarına denk getirdiler. - okkes cavus

  bu tür münferit olaylar her yerde olabilecek vakalardır. bu kızımız neden çocuğunu öldürüp saklasın, bunda toplumun bakış açısı okulun olaya nasıl bakacağı ailenin ne diyeceği. bu kadar baskı ve kızın yanlızlığa itilmiş olması, çaresizliğinden böyle bir olaya kalkışmış olduğu belli. birde bu olaya sebep olan erkeğin kıza verdiği güvesizlik ve korku olabilir. ülkemizde butür olaylar çok gizli duyulmayan kuytularda çok yaşanıyor olduğunu tahmin etmek mümkün. butür olayların yaşanma sebebi toplumun kadın üzerindeki bakış açısı. böyle vakalarda kadın kadar erkekde suçludur. o erkeğinde aynı suçu işlemiş sayılması gerekir. kedının güvenini kazanıp iyi niyetini kötüye kullananlar esas suçlulardır. bizim gibi geri kalmış ata erkil islam ülkelerinde hep kadınlar suçlanır. ne kadar yanlış bir yaklaşım olduğunu bilmek bir erdemin gereğidir. o öğrenci okuluna devam etmeli ve o erkekde kızı mağdur etmemeli. aksi halde cezalı duruma düşmelidir......

  Olur mu? Bal gibi olur! - brotherlouie

  Bakalım bu işin sonunda ne gibi yasaklar gündeme gelecek. Hazır öğrenci yurtları ve evleri ile ilgili bir gündem oluşturulmuşken bu bebek başı koparma olayı bana biraz mizansen gibi geliyor. Bu öğrencinin yapabileceği bir cinayetten öte Suriye'de kafa kesenlerin öğrencilere yapılacak bir operasyona kılıf için kullanıldıklarının şifreleri gibi duruyor.

  Bak sen şu ahlaksızlara! - X120

  Gençleri cinsellik konusunda bilinçlendirmek yerine korkutup bastırırsanız, ar-namus diye diye çarpık ahlak anlayışınızın yükünü üstlerine bindirirseniz olacağı budur. Bir düşünün bakalım bu kız neden korunmamış, neden kürtaj yaptıramamış, neden kimselere derdini açamamış... Varsa yoksa ayıplama, kınama, yargılama... Yalnızca anneyi suçlayan ahlakçı zevat bilsin ki, bu olayda kendi tuzları da bulunuyor. Suçu birilerine atıp vicdan rahatlatmak işinize geliyor, değil mi?

  Devletin "Kriminal"ize etme halleri... - onder62

  Bu olay,iktidarın(ve Onun nezdinde Emniyet Güçlerinin)savlarını güçlendirmek ve muhafazakar tabanını konsolide etmek adına Kadın-Erkeklilı Yurt/Ev/Apart (her ne ise) meselesini şiddetli bir biçimde kriminalize etme çabasının zuhr etme halidir ve devamı da gelecektir. Fakat, unutulmasın iktidarın cinsiyete ve cinselliğe yaklaşma biçimi,namus kavramını kadın bedeni üzerinden geliştirilmesine tavizsiz destek olma ve onun muhafızlığını üstlenme biçimi; kürtajı,evlilik öncesi ilişkileri/flörtü/cinsel birlikteliği hem eril hem de muhafazakar siyaseti/ahlakı üzerinden suç sayma biçimi,kadın bedenini ve aklını iradesizleştirme şekli,Tecavüzü "kendi rızası" söylemi ile meşrulaştırma biçimi v.s. bu olayın altında yatan sebepler olarak sıralanabilir.

  Cok Yazik Radikal - 027040S

  Cok yazik Radikal, cok yazik...1-"Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Kimya Bölümü 3'ncü sınıf öğrencisi Ü.T., iddiaya göre, kredi yurtlar kurumu tuvaletinde doğurduğu bebeğinin başını kopartıp, odasındaki buzdolabında sakladı."Iddiaye" dayanan bir olayi haber yaptiginiz icin.2-Son zamanlarda gundemde olan "kizli-erkekli" olaylarina "objektif" bir perspektif kattiginiz icin. 3- U.T'nin nasil bir psikolojik durumda ve gecmiste "dindar yada herkesin sorguladigi gezici" oldugunu sorguladiginiz icin. Tekrar cok ve cok tesekkurler...Haber anlayisiniz her gecen gun bir seviye daha dusmekte...Ve ben bir Radikal okuyucusu olarak bunu soylemekten hem utaniyor hem de sorumluluk sahibi olarak gorevim oldugunu hissediyorum...Cok yazik Radikal, cok yazik...

  Dolap? - aayse

  KYK atağa geçmiş, devlet yurtlarında buzdolabı uygulaması başlamış. 2 yıl önce su ısıtıcı, ütü yasaktı. Haber gerçekliği araştırılır umarım!