Bebek çadırda dondu, üç kişi zehirlendi

Kış can almaya devam ederken dört aylık Melek Nur'un hayatı, soğuk bir çadırda son buldu. Bursa'da ise üç kişi lodos nedeniyle can verdi.

SAKARYA/BURSA - Kış can almaya devam ederken dört aylık Melek Nur'un hayatı, soğuk bir çadırda son buldu. Bursa'da ise üç kişi lodos nedeniyle can verdi.
Melek Nur, Sakarya'nın Sapanca ilçesindeki Kartepe'nin Soğucak Yaylası'nda Orman Bölge Müdürlüğü adına kesim yapan orman işçileri 29 yaşındaki Soner Erdem ve 23 yaşındaki Serap Akça'nın bebeğiydi.
İmam nikâhlı çift gece çadırda yaktıkları sobayı söndürmeden uyudu, ancak soba ilerleyen saatlerde söndü. Sabah kalktıklarında, yanlarındaki dört aylık Melek Nur hareketsizdi. Sapanca Sağlık Ocağı'ndaki muayenede bebeğin donarak öldüğü anlaşıldı.
Lodos da Bursa'da can aldı
Soğuk havanın yanı sıra lodos da can almaya devam etti. Bursa'da yaklaşık 50 kişi sobadan sızan gazla zehirlendi, üç kişi öldü. Merkez Osmangazi İlçesi Soğukkuya Mahallesi' meydana gelen olayda, Nazife Hapçı banyoda şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Aynı apartmanda oturan ve duyduğu ses üzerine aşağı inen Coşkun Hapçı, kapıyı kırarak içeri girdi. Coşkun Hapçı, banyoda babaannesinin cesediyle karşılaşırken, dedesini ise baygın buldu. Dede İlyas Hapçı'nın durumu ağır.
Yeni Karaman Mahallesi'nde oturan Sakıp Şensoy ise doğalgaz kombisinden sızan gazdan zehirlendi. Annelerinde kalan oğlunu uyandırmak için eve gelen ve kapının açılmaması üzerine kırarak içeri giren Bayar Şensoy, mutfakta babasının cesediyle karşılaştı. Şensoy, annesi ile oğlunu ise yatak odasında baygın buldu.
Bir ay önce Muş'tan Bursa'ya gelen ve tek odalı evde yalnız yaşayan 13 çocuk babası Abdurrahman Kara da önceki gece kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitirdi.