Bebek Recep haneden firari

Bursa'da 1.5 yaşındaki Recep, sabah anne babası Fatma ve Salih Bolat uykudayken, kapıyı açtı ve sokak serüvenine başladı. Uyanınca ne yapacağını şaşıran Bolat çifti, karakola gidince Recep'le karşılaştı.

BURSA - 'Bebek Firarda' filminin bir benzeri dün Bursa'da yaşandı. Sabah erken saatte uyanan 1.5 yaşındaki bebek, ailesi uykudayken evden dışarı çıktı. Bazen emekleyerek, bazen de yürüyerek sokakta gezen bebeği yolda bulanlar karakola götürdü.
Aralarında uyuyordu
Bursa'nın Merkez Yıldırım ilçesine bağlı Maltepe Mahallesi'ndeki Kanarya Sokak'ta oturan iki çocuklu Fatma ve Salih Bolat çifti önceki gece, 1.5 yaşındaki çocukları Recep'i de yanlarına alarak uyudu. Sabaha karşı saat 06.30 sıralarında uyanan minik Recep, anne ve babasının arasından sıyrılıp çıktı. Ayrı yatakta uyuyan beş yaşındaki ağabeyinin yanından geçen Recep, evin kapısına yöneldi.
Recep, giriş katındaki evin kapısının kilitli olmaması sayesinde kolayca sokağa çıktı. Bazen emekleyen, bazen yürüyen Recep, evlerinin arka sokağında yaklaşık 80 metre kadar uzaklaştı. Yolda küçük çocuğu görenler, onun terk edildiğini düşünerek semt karakolu olan Ertuğrulgazi Polis Merkezi'ne teslim etti. Recep'in burada karnı doyuruldu ve oynaması için eline bir cep telefonu verildi.
Ailede panik
Polis, Recep'in ailesinin bulunması için araştırma başlatırken, sabah uyanan aile, çocuklarını göremeyince paniğe kapıldı. Çevrede arama yapan aile, çareyi karakola başvurmakta buldu. Kayıp başvurusunda bulunmak için gittikleri karakolda çocuklarıyla karşılaşan Bolat çifti gözlerine inanamadı. Önce şaşıran, Fatma ve Salih Bolat çifti, sonra sevinç çığlıkları attı.
Ev hanımı anne Fatma Bolat, oğluna sarılırken, inşaat işçisi olan babası Salih Bolat, "Bundan sonra ilk işim kapıya kilit yaptırmak" dedi.