'Beceremediler'

Erzurum Valisi Mustafa Malay, Emniyet Müdürlüğü'ne yalan ihbarda bulunan şakacılar hakkında gerekli soruşturmanın yapıldığını açıkladı. Dün bir toplantı düzenleyen Malay, bir konser sırasında yapılan 'uzaylı' şakası ve sonrasında sanatçıların kaybolduğu ihbarının, 'kaybolmayan bir şeyi kayboldu' diye göstermeye çalışmaları nedeniyle incelendiğini ifade etti.

ERZURUM - Erzurum Valisi Mustafa Malay, Emniyet Müdürlüğü'ne yalan ihbarda bulunan şakacılar hakkında gerekli soruşturmanın yapıldığını açıkladı. Dün bir toplantı düzenleyen Malay, bir konser sırasında yapılan 'uzaylı' şakası ve sonrasında sanatçıların kaybolduğu ihbarının, 'kaybolmayan bir şeyi kayboldu' diye göstermeye çalışmaları nedeniyle incelendiğini ifade etti.
"Soruşturmayla neden yalan ihbarda bulundukları belirlenecek ve adli makamlara intikal ettirilecek" diyen Malay, şunları söyledi: "Şakacılar müracaatlarında, Palandöken Dağı'nın tanıtımını yapmayı istediklerini ifade etti. Şakacılar şakayı beceremedi. Böyle bir şaka olmaz. Bana göre şakacılar kendi reklamlarını yapmak istedi. Bundan başka bir sonuç çıkarılamaz. Orada bir sanatçının kasedi çıkarılacakmış. Onu bayıltıyorlar. Hem o sanatçıyı tanıtmak hem gündemde kalmayı amaçlamış olabilirler." Emniyet Müdürvekili Ahmet Demiral da, bir polis olarak her türlü ihbarı değerlendirmek zorunda olduklarını belirterek, "Ya gerçekten kaçırılsalardı bunun hesabını kim verecekti?" dedi.
'Haberim var' demişti
Erzurum'da yaşanan şaka olayıyla ilgili vali Mustafa Malay, ilk gün yaptığı açıklamada, şakadan haberdar olduğunu söylemişti. Şaka öncesi düzenlenen ve geliri Emniyet Derneği'ne verilecek konser sonucu derneğe 1 milyar lira yardım yapıldı.