Bedelli askerlik için karar tarihi!

Bedelli askerlik için karar tarihi!
Bedelli askerlik için karar tarihi!
Bedelli askerlik için kritik tarih... Bedelli askerlik ile ilgili muammaların sürdüğü şu dönemde kritik karar için tarih verildi. Bedelli askerlik konusu Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından YAŞ'a taşınacak. Bedelli askerlik konusunda Genelkurmay Başkanı'nın da düşüncelerini YAŞ'ta ifade edeceği iddia ediliyor.

27 Kasım'da Yüksek Askeri Şura'nın toplantısında bedelli askerlik konusu da ele alınacak. Ağustos ayında 62'inci Hükümet 'i kuran Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk defa YAŞ'a başkanlık edecek. Alınan kararlar da ilk defa onay için 'Başkomutan' sıfatıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a sunulacak...

1 milyon kişiyi ilgilendiren bedelli askerlikte kritik gün 27 Kasım Toplantıda görüşülmesi beklenen kritik konulardan birinin de bedelli askerlik konusu olduğu öğrenildi. Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yine yapılandırılması çalışmaları kapsamında eleman vaziyeti gözden geçirilecek.

İddialara göre ayrıca Genelkurmay Başkanlığı, 1 milyon kişiyi ilgilendiren bedelli askerlikle alakalı görüşünü açıklayacak. Uygulamayla alakalı son kararı ise Başbakan Davutoğlu verecek. Bedelli te yaş sınırının 25 olması halinde daha fazla kişinin faydalanabileceği bu uygulamadan sizler de merakla bekliyorsanız 27 Kasım tarihindeki YAŞ kararları sonrasında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Bu Yüksek Askeri Şura'da öncelikle Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in bedelli ile ilgili görüşünü sunacağı ve sonrasında kararı Başbakan Ahmet Davutoğlu'na bırakacak. Bedelli için düşünülen ücretin de 17 bin TL civarında olacağı da en çok konuşulan konular arasında yerini alıyor.

Özellikle dolayısıyla kariyer planları yapamayanların daha çok merak ettiği bedelli için bu belirtilen ücretin çok fazla olmayacağı da belirtilen görüşler arasında yerini alıyor.

Osmanlı'da Bedelli Askerlik