Bedellide 29 yaş sınırı gündemde

Bedellide 29 yaş sınırı gündemde
Bedellide 29 yaş sınırı gündemde
Bedelli askerlikten yararlanmak için yasada belirtilen 30 yaş sınırının 29'a indirilmesi gündemde.

AK Parti geçtiğimiz günlerde İstanbul Milletvekili Bülent Turan’ın imzasını taşıyan, bedelli askerlik taksidini zamanında ödeyemeyen ve hiç başvurmayanlara 1 aylık ek süre tanıyan önergeyi Meclis Başkanlığı'na sunmuştu.

AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataç, çok sayıda vatandaşın 30 yaş sınırının düşürülmesiyle ilgili talebini gündeme getirdi. Yaş sınırının 29’a çekilmesi ve bu düzenlemenin Turan’ın teklifine önerge ile eklenmesi gündeme geldi.

AK Parti’nin Grup Yönetim Kurulu’nda gündeme gelen öneri, ilk olarak bugün yapılacak AK Parti MYK toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’a sunulacak.

Toplantıda, bedelli askerlik başvurularının beklendiği kadar olmadığı, yeni düzenlemenin, başvuranların sayısını arttıracağı ve elde edilen gelirin de artacağı saptaması yapıldı.


  http://www.radikal.com.tr/111532411153242

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GEÇ GELEN - kayhanky

  Zengin olmadığım halde onca zaman bedelli çıkar diye bekledim, sonunda kısa dönem piyade er olarak askerlik yaptım. 'Zengin-fakir ayrımı yapmayız. Bedelliye evet dersek şehit ana-babalarına hesap veremeyiz.' Diyen bir başbakan var mıydı?

  ... - hasbhasb

  Ne kadar da büyük bir gelişme. Millette para yok bunlar bir yaş indirirerek halledeceklerini sanıyorlar. Parası olan ile olmayan arasındaki ayrımcılığı kaldırmadığınız sürece biz demokratik bir partiyiz diyemezsiniz.