Bedensel engellinin 'alay' cinayeti

Bedensel engellinin 'alay' cinayeti
Bedensel engellinin 'alay' cinayeti
Mersin'de bedensel engelli Yücel Gürsoy kendisiyle alay ettiğini iddia ettiği Mehmet Caba'yı bıçaklayarak öldürdü

 

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ

MERSİN'in Erdemli İlçesi’nde 20 yaşındaki bedensel engelli Yücel Gürsoy, kendisine engeli nedeniyle alay ve küfür ettiğini iddia ettiği 32 yaşındaki Mehmet Caba’yı bıçaklayarak öldürdü.
Olay, saat 22.00 sıralarında D-400 karayolu Arparslan Türkeş Bulvarı üzerinde meydana geldi. Bir kebapçıda usta olarak çalışan Mehmet Caba, sigara almak için bakkala gideceğini söyleyerek işyerinden ayrıldı. Caba, uzun süre işyerine dönmeyince arkadaşları telaşlandı. Yol kenarında bir kişinin hareketsiz halde yattığını gören bir kişi, polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, hareketsiz yatan kişinin kalbinden bıçaklanarak öldürüldüğünü belirledi. Yapılan araştırmada öldürülen kişinin Mehmet Caba olduğu öğrenildi.
Polis, çevrede inceleme başlatırken olay yerine gelen bedensel özürlü Yücel Gürsoy, cinayeti kendisinin işlediğini itiraf ederek, olayda kullandığı bıçakla teslim oldu. Gözaltına alınan Yücel Gürsoy, verdiği ilk ifadesinde Caba’nın, özürlü olması nedeniyle sürekli alay ettiğini ve kendisine küfür ettiği için öldürdüğünü söyledi.
Cinayet zanlısı Yücel Gürsoy Erdemli Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, Caba’nın cesedi otopsi yapılmak üzere Erdemli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.(dha)