Bedrettin Dalan hakkındaki 'yakalama kararı' kaldırıldı

Bedrettin Dalan hakkındaki 'yakalama kararı' kaldırıldı
Bedrettin Dalan hakkındaki 'yakalama kararı' kaldırıldı
Ergenekon davasının firari sanığı Bedrettin Dalan hakkındaki "yakalama kararı" kaldırıldı

İSTANBUL - Ergenekon davasının firari sanıklarından Bedrettin Dalan’ın (74) yakalama kararı kaldırıldı. Dalan’ın avukatı Celal Ülgen, Hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, Dalan’ın kararı ‘Haklılığımız anlaşıldı’ şeklinde olduğunu değerlendirdiğini söyledi.

Yeditepe Üniversitesi’nin de bağlı bulunduğu İSTEK Vakfı’nın kurucusu Dalan 5 yılı aşkın bir süreden beri yurtdışında bulunuyor.

‘HAKLILIĞIMIZ ANLAŞILDI’ 

Dalan’ın avukatı Celal Ülgen, Hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, Dalan’a ilk haberi ailesinden birisinin verdiğini söyledi. Av. Ülgen “Bu tür durumlar ben hep bunu tercih ederim. İyi haberi ailesinden birinin vermesini sağlarım. Daha sonra ben aradım. Sayın Başkan (Dalan) bana ‘haklılığımız anlaşıldı. Çok çok geç kalınmış bir karar oldu’ dedi.

Av. Ülgen, Dalan’ın dönüşe ilişkin detayları ise kısa bir süre sonra açıklayabileceklerini söyledi.

Dalan ile ilgili yakalama kararını İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi ’nin aldığı öğrenildi. Ergenekon davasının esas mahkemesi olan 6. Ağır Ceza Mahkemesi geçtiğimiz hafta, savcılığın ‘yakalama kararı kaldırılsın’ talebini reddetmişti.


  http://www.radikal.com.tr/129630912963093

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DALAN'A KURULAN TUZAK - Equalizer001

  RADIKAL: Ergenekon davasının firari sanığı Bedrettin Dalan hakkındaki "yakalama kararı" kaldırıldi? Türkiye'deki bütün mal varlığına, hak ve alacaklarına el konulan Dalan Turkiyeye gelip prasiz-pulsuz ne yapacak? Bana kalirsa Dalan ortagi Turan Cozmezin Ingilizce ogrenmek numarasiyle kactigi Ingiltereden donmesini beklemeli. Turan Comez donerse, belki Dalani room mate olarak evine alir. Ote yandan; Bedrettin Dalan?in Ergenekon davasindan yirtmasi bir yem olarak kullanilabilme olsaligini da yok sayamayiz. Dolayisiyle; Dalan, sigindigi Alman hukumetinin korumasi altinda olan Alman vakfindan disari adimini atmamalidir.

  AKP'ye davet - user942030

  Gelsin AKP'ye genel başkan yardımcısı olsun. Çok yakışırlar.

  oh ne güzel - user920115

  daha düne kadar demedğiiniz kalmadı, şimdide akladınız. aklayıcılar sizi. unutmayın Allah var