Behçet Oktay'ın cenazesi toprağa verildi

Behçet Oktay'ın cenazesi toprağa verildi
Behçet Oktay'ın cenazesi toprağa verildi
Ankara'da otomobilinde silahla yaşamına son veren Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay için Emniyet Genel Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Törene isimsiz olarak gönderilen ve üzerinde 'Onuru İçin Öldü' yazılı çelenk ile Mehmet Ağar'a ait çelenk dikkat çekti
ÖZEL HAREKAT DAİRE BAŞKANI BEHÇET OKTAY İNTİHAR ETTİ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Keçiören Adli Tıp Morgu'na götürülerek otopsisi yapılan Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay'ın cenazesi daha sonra Gazi Üniversitesi Hastanesi morgunda getirildi. Buradan alınan cenaze, Özel Harekat polisleri eşliğinde Türk Bayrağı'na sarılı tabutla Emniyet Genel Müdürlüğü'ne getirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen törene Oktay'ın eşi Şengül, oğulları Mehmet Toğan ve Burak ile kızı Gökçen'in yanı sıra Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, ATO Başkanı Sinan Aygün, eski Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, Emniyet Genel Müdür yardımcıları, emniyet müdürleri ve Oktay'ın mesai arkadaşları katıldı. Burada yapılan saygı duruşunun ardından Oktay’ın öz geçmişi okundu.

GENEL MÜDÜR: O BİR KAHRAMANDI
Törende konuşma yapan Emniyet Genel Müdürü Köksal, büyük bir acı yaşadıklarını ve bu acıyı paylaşmak için geldiklerini belirterek, Oktay'ın vatanını, milletini seven bir kahraman olduğunu söyledi. Oktay'ın Özel Harekat Dairesi'ni en iyi yere getirmek için gecesini gündüzüne kattığını anlatan Genel Müdür Oğuz Kağan Köksal, “Çok önemli bir rüyası vardı; bana her uğradığında onu anlatır, her karşılaştığımızda ‘Eğitim alanı ne oldu?’ diye sorardım. Çünkü sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en güzel özel harekat eğitim merkezi yaptırma gayreti içerisinde bulunuyordu. Amacı özel harekatımızı yetiştirmek, hazırlamaktı. Herkes onu çok severdi. Maalesef kısa dönemli buhran sonunda böyle bir son, böyle bir kahraman yakıştı mı? dersek, bir kahramana bu sonun yakışmadığını ve üzüntümün bir kat daha arttığını ifade etmek istiyorum. Polis teşkilatının ender yetiştirdiği insanlardan birisiydi. Silahlı Kuvvetler üstün hizmet madalyasına da layık görülmüş bir insandı. O bir kahramandı” dedi.
Köksal'ın konuşması ardından dua okundu. Daha sonra Özel Harekat polisleri tarafından tekrar omuzlara alınan Behçet Oktay'ın tabutu, cenaze aracına konuldu. Bugün saat 16.15'deki THY uçağı ile cenazesi memleketi Malatya’ya gönderilecek olan Oktay'ın yarın Malatya’nın Hekimhan İlçesi'nde toprağa verileceği belirtildi.

AĞAR ÇELENK GÖNDERDİ
Tören sırasında Oktay'ın bazı meslektaşları gözyaşlarını tutamadı. Oktay'ın cenazesine başta Mehmet Ağar olmak üzere çok sayıda kişi ve kuruluş çelenk gönderdi. Törene gönderilen ve üzerinde ‘Onuru İçin Öldü' yazılı isimsiz çelenk dikkat çekti.(dha)