Bekaroğlu'na göre Fırat'ın sözleri: 'Siyasetin o.ları Erdoğan'ın kapısında'

Kapatılan FP'nin Rize Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Fırat'a atfen, tartışma yaratacak sözler ortaya attı. Bekaroğlu, FP kongresinde Abdullah Gül'e karşı Recai Kutan'la hareket eden Fırat'ın...

ANKARA - Kapatılan FP'nin Rize Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Fırat'a atfen, tartışma yaratacak sözler ortaya attı. Bekaroğlu, FP kongresinde Abdullah Gül'e karşı Recai Kutan'la hareket eden Fırat'ın, daha sonra "Hangi partide gelecek olduğunu sezen, 'siyasetin o...ları' dediğim birçok insan Tayyip beyin bürosunda" diyerek AKP'ye katıldığını anlattı.
Bekaroğlu'nun 'Adil Düzen'den Dünya Gerçeklerine Siyasetin Sonu' adıyla kaleme aldığı kitapta en ilgi çeken bölüm, FP'nin kapatılması sonrasında önce SP'yi tercih eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Fırat'ın, son anda sürpriz bir kararla AKP'ye katılmasına ilişkin diyalog oldu. Fırat'ın, o dönem Tayyip Erdoğan'ın bürosunda gördüklerini şöyle anlattığı belirtiliyor:
"O sabah bana telefon ederek, Tayyip Erdoğan'ın görüşmeye davet ettiğini, Yıldız'daki bürosuna görüşmeye gideceğini söylemişti... Fırat bu kanaatini, Erdoğan'ın bürosunda gördüğü hareketliliğe bağlıyor ve bana şunları söylüyordu: "Yıllardır siyaset yapıyorum. Siyasetteki dalgalanmaları bilirim. Anadolu'da siyasetin profesyonelleri var. Bunlar hangi partide gelecek olduğunu sezerler ve oraya yönelirler. Bizzat tanıdığım ve giyim kuşam, hal ve hareketleriyle kendilerini belli eden, benim 'siyasetin o...ları' dediğim birçok insan, Tayyip beyin bürosunda bekliyor. Anlayacağın, siyaset Tayyip Erdoğan'ın etrafında dönüyor."
Kitapta, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın da FP'nin kapatılması üzerine bir parti kurma girişiminde bulunduğu anlatılıyor.